View Single Post
  #128  
Vechi 26.01.2011, 20:22:35
Melissa
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
Eu am scris despre samanism, n-am stiut ca pe un forum ortodox sunt si persoane care apreciaza samanismul.
Eu nu am citit nimic scris de tine.De unde ai dedus tu ca apreciez samanismul?Daca citesc despre cancerul de col uterin, ce inseamna, ca am? Ca il apreciez?Nu, citesc ca sa fiu informata!Gresit?
Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
Despre "marele antropolog" Carlos Castenada scrie pe pagina sa de wikipedia ca s-a descoperit dupa un timp ca a mintit, iar experientele respective sunt fictive. Dar asta nici nu are importanta, se pare ca nu ai inteles ce este samanismul, dincolo de filozofia pe care o are fiecare religie.
Cum s-a descoperit ca experientele sale erau fictive, cand el insusi era saman? Tu te iei dupa ce scrie pe Wikipedia?In fine,ideea e alta: de unde ai dedus tu ca nu am inteles ce este samanismul? Te-ai gandit ca poate imi jignesti inteligenta?
Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
Despre Reiki, valabil si pentru ceilalti care il apreciaza.
Faci distinctia intre a discuta si a acuza pe cineva?
Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
Sa citez de pe pagina wikipedia depre Usui: "Mikao Usui a fost cel care a căutat originile metodelor de vindecare pe care le aplicau Iisus și Buddha, regăsindu-le în rămășițele cultului antic a lui Shiva, în învățăturile esoterice din India." Nu exista bioenergie, e ceva ce iti este dat de un inger cazut, o energie. Si zici ca o ai tu.
Cauta alte surse, nu Wikipedia...In fine, nu intru in amanunte despre japonez, ca n-are rost...Asta presupun si eu, dar nu stie nimeni sigur care este sursa Reiki.Ca si multe alte chestii, nu se poate verifica.
Reply With Quote