View Single Post
  #6  
Vechi 08.02.2014, 22:56:57
Carine Carine is offline
Member
 
Data înregistrării: 26.04.2008
Mesaje: 99
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul

Oferindu-i si foarte mult dpdv material. foarte putin educational si ferindu-l de o interactiune directa cu viata, nu prea cred ca e foarte dispus sa ia viata in serios.
Apropo, el lucreaza?
Cat castga?

Un lucru care nu mi-l explic este cum de tu, desi ati avut aceeasi mama, se pare ca ai o cu totul alta mentalitate decat el..
Eu am avut sansa de a creste cu ambii parinti. Adica fratele meu a ramas la bunica, mama s-a recasatorit si m-a avut pe mine. Eu am avut parte de toata grija si educatia lor. Fratele meu a crescut fara tata, si fara nicio imagine paterna afara de nasul sau pe care il vedea din cand in cand. Cred ca si fata de femei a dezvoltat o imagine negativa, ca am impresia ca nu prea stie sa respecte o femeie.

El lucreaza ca agent de paza. Probabil ca are un salariu de 9 milioane. Mama alearga cu sacosele la gara sa-i duca mancare cand pleaca acasa la tara (ca el face naveta), deci asa e ca nu prea ia viata in serios. Mamaia ii face cald si il spala,mama alearga la el cu mancare.

Ce ziceti dvs i-am explicat si eu mamei, ca nu mai poate sa-l "educe" acum, ca e mare. I-am zis in gluma "pune-i lanturi, sa nu se mai duca la fetele alea". Dar ea sufera sa-l vada asa, adica eu o vad cum tipa cand imi povesteste, era terminata cand am vorbit cu ea.

Last edited by Carine; 08.02.2014 at 23:28:32.
Reply With Quote