View Single Post
  #5  
Vechi 08.06.2007, 09:04:49
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Din cele de mai sus citite, sint cu totul de acord. Am si eu multe carti , brosuri despre aceasta tema. Rugciunea, postul, sint de asemeni foarte importante. Totusi in viata de zi cu zi sint momente de "sminteala" inevitabile si nici gindurile ravasite nu sint de neglijat. Realitatea este mult mai dura decit o dorim noi sau ar trebui sa fie . Multora care mi-au pus intrebari la tematica din acest topic. Le-am raspuns in general la fel ca voi , crestineste , multi spunindu-mi ca teoretic totul este foarte frumos, dar realitatea contrazice in multe privinte invataturile crestine. De aceea am deschis acest topic pentru a vedea practic, infrinarea noastra de la riposta necrestineasca atunci cind apar dusmanii vazuti si bineinteles cei nevazuti care pina la urma interactioneaza intre ei. Sa discutam despre starile conflictuale care apar intre oameni, ajungindu-se la dusmanie, invidie etc. Cum ne schimbam noi si de ce nu pe cei din jur. Cum ii lamurim pe unii semeni ai nostri sa nu recurga la blesteme, vrajitoare pentru a scapa de "problemele" lor in lupta cu vrajmasii , indiferent cine sint ei.
Reply With Quote