View Single Post
  #2  
Vechi 05.11.2007, 23:46:16
icamilin's Avatar
icamilin icamilin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2007
Locație: Timisoara Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 737
Implicit

Draga Urzicuta, eu pot afirma doar ce vad si aud de la nepotelul meu Bogdanel. A implinit 3 ani in septembrie 2007, stie Tatal nostru, Ingerasul,La Biserica,Indemn,Fetita si floricica,Catre cei mici,( poezii din cartea de rugaciuni "Dai vointa iei putere" ), Imparate ceresc, Prea Sfanta Nascatoare de Dumnezeu,Franturi din Crez, canta " Cu noi este Dumnezeu ", " Doamne Dumnezeul meu " colinzi de Craciun.....
I le-am spus de mic, parea ca nici nu aude, dar de fapt totul se inregistra. Chiar ii face placere, cand vine la biserica canta si el tot ce stie, franturi din Sfanta Liturgie.
Sunt fericita ca daca-l rog sa spuna cuiva o rugaciune, o face neintarziat. Acum merge la gradinita, sper sa mai invete si acolo, rugaciuni si alte poezii si cantece.De la 2 ani jumatate copii pot sa retina aceste rugaciuni, cantari, daca le aude in fiecare zi sau seara, inainte de culcare. E tare scump cum se aseaza in genunchi, isi impreuneaza palmele, se roaga la Maica Domnului cu Pruncul Iisus, la Sfantul Fanurie, Sfantul Nicolae
si Sfantul Grigorie, sa-i pazeasca pe parinti, bunici si pe el de toate cele rele si sa avem parte de multa sanatate. DOAMNE AJUTA ! cu mult drag,icamilin
Reply With Quote