View Single Post
  #1  
Vechi 04.04.2008, 13:50:10
theodorus theodorus is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 04.04.2008
Locație: iasi
Religia: Ortodox
Mesaje: 1
Implicit

canonul 45 ai sfintilor apostoli:Episcopul,presbiterul sua diaconul,daca numai s-ar ruga inpreuna cu ereticii,sa se afuriseacsa iar daca le-a permis acestora ceva ca si clericii sa se cateriseasca!!parintele Dumitru Staniloaie spunea:eu nu prea sant pentru ecumenism,a avut dreptate un sirb Iustin Popovici,care l-a numit panerezia timpului nostru.Eu il socotesc produsul masoneriei iara relativizeaza credinta adevarata,de ce sa mai stau cu ei daca care au facut femeile preoti,care nu se mai casatoresc homosexualii in AAMERICA SI CU ANGLIA!iata ul alt teolog ce spune despre ecumnenismn!Gheorghe Calciu martir al timpurilor noaste!miscarea ecumenica este o actiune pe care au initiat=o curentele care incerca nivelarea popoarelor religiilor,o actiune care masoneria o inceraca de multa vreme.eu sunt inpotriva ecumenismului,Biserica sarba a cerut iesirea din Ecumenism si pana in prezent din Ecumenism au iesit Biserica sarba,Biserica Georgiana Biserica Erusalimului.cred ca cel mai bine e sa fim foarte prudenti cu ecumnenismul care incearca nivelarea religiilor si distrugerea ortodoxiei!
Reply With Quote