View Single Post
  #2  
Vechi 28.12.2008, 18:19:35
BogdanF2 BogdanF2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Mesaje: 858
Implicit

Citat:
În prealabil postat de patinina34 Vezi mesajul
Stie cineva care ar fii semnificatia acestui simbol?

Odata, de mult, am incercat sa descifrez intelesul.

Iata la ce concluzie am ajuns: orasul de pe 7 coline este fara doar si poate Roma, care intr-adevar este asezata pe 7 coline.
Ingerii cei 7 i-am descifrat eu cumva, cred ca bine.

Fiara 666 - care este un nume si un simbol - e adevarat ca o fii Papa? Ultimul care va ajunge Papa, vreau sa zic?!

Subiect deschis pentru lamuriri si comentarii.
Cei 3 de 6 pot insemna mai mult, e riscant si contraindicat sa incercam sa ii descifra cu mintea noastra.

"Numarul numelui fiarei" se refera si la numele antihristului, in latina, greaca si ebraica literele au si semnificatie numerica.

Apoi cei 3 de 6 mai inseamna si 3 patimi care vor stapani (sau deja stapanesc) lumea: Pofta fara de minte, inchipuirea pripita si mania fara judecata.

Apoi cei 3 de sase mai pot insemna si cea mai urata forma de idolatrie din istoria omenirii: inlocuirea lui Dumnezeu cu omul, afirmatia ca "omul este masura tuturor lucrurilor", si nu Dumnezeu. Asta se observa bine in organizarea Uniunii Europene si in general a intregii societati de astazi: Dumnezeu nu este mentionat deloc in statutul uniunii, omul decide ce e bine si ce e rau, fara a face apel la Dumnezeu. Omul decide daca e bine sau nu se se faca avorturi, etc...

Bogdan.
Reply With Quote