View Single Post
  #2  
Vechi 22.06.2010, 08:30:02
Scotianul
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de marianag Vezi mesajul
Am un mare necaz de mult timp. Am un baiat acum de 21 de ani. Pana la 19 ani era destul de cuminte se spovedea ,invata.De la 19 ani cand a terminat liceul parca nu- l mai cunosc. Nu-si gaseste drumul in viata, dupa ce s-a lasat de o facultate,la cateva luni dupa bacalaureat, a muncit 3 luni , s-a inscris la alta unde un an a fost la zi dar pentru ca nu frecventat cursurile l-am sfatuit sa treaca la invatamint la distanta unde este acum in anul 2 dar nu prea invata, munceste de numai doua luni. Pierde noptile e dominat de calculator, fumeaza.Nu comunica ,dispare de acasa vine dimineata dupa nopti pierdute.M-am rugat pentru el am vorbit cu preotul, am dat pomeniri pentru el,nu stiu ce sa mai fac. Am facut tot felul de rugaciuni. Cateodata isi revine invata dar pe urma reincepe cu prostiile. Va rog sa ma sfatuiti si sa va rugati pentru el.Am increderea daca mai multi s-ar ruga pentru baiatul meu Serban ar merge pe calea cea buna si s-ar schimba in bine.
Doamna nu va opriti din rugaciune.Daca imi permiteti un sfat>rugati-va la Maica Domnului.Sunteti o mama care vrea sa isi salveze fiul.Rugati-va la Ea.Poate ca fiul dvs trece printr-o perioada mai grea,poate ca isi cauta drumul intr-o lume nebuna dar va asigur ca cel care va vorbeste acum a facut cu mult mai multe prostii decat fiul dvs.Cea mai blanda a fost de a fugi prin lumea larga cu un rucsac in spate.Daca nu era Cel de Sus o terminam demult,in acele timpuri,intr-un sant.Atunci si mama mea s-a rugat pentru mine.Am aflat asta mai tarziu.Va spun sa nu va indoiti.Rugati-va si Cel de Sus sa fie alaturi de dvs.
Reply With Quote