View Single Post
  #64  
Vechi 28.08.2013, 16:04:03
PAUL N PAUL N is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2013
Mesaje: 10
Implicit Bine punctat AlinB

Cu unele exceptii, cam asa stau lucrurile.

Pe rand:

1. Crede-l pe cuvant, un flacon de sticla de 500ml cantareste intre 350 si 500g. Cel de la Salutifer e greu, deci e posibil. Cele de la AquaNano sunt mai usurele, poate 350g, deci tot pe acolo.

2. Intr-adevar, acesta e modul tipic de administrare recomandat de firmele care stiu sa adune bani. Pe de alta parte, am vazut si mai rau la foarte multe firme, nu neaparat legat de argintul coloidal. Si oamenii scot banul, si nici nu se uita daca le dai un produs la jumatate de pret. Sau la un sfert, cum vindea Medicer unele produse, dar despre ei sa nu discutam...

3. Exact, e o mare problema cu studiile despre problemele la care este eficient. Noi am pus cate ceva totusi pe site, insa problema ramane in continuare relativa.

4. Nu este nevoie de doze atat de mari pentru tratarea unei raceli. Ar trebui sa fie un virus EXTREM de violent, care sa necesite ingerarea rapida a unor cantitati ridicate, dar atunci, nu iti mai pui problema de costuri. Exista, desigur, si variante mai ieftine, concentrate, cum e ArgiMax-ul, care are 1000ppm. Ca in cazul oricarui produs, sunt si avantaje si dezavantaje.

5. Desigur, flora benefica ar fi afectata, dar cel mai adesea argintul se absoarbe rapid, inainte de colon. De aceea e mai bine sa fie luat pe stomacul gol.

6. La problema cu banii, e si nu e asa. Salutifer poate il importa, si atunci vorbim de alte preturi. Desigur, mai sunt si firme producatoare care vand la preturi asemanatoare.
Hai sa dam o explicatie: argintul dintr-un flacon de argint coloidal costa 50 de bani. Nu mai mult.

Ca sa tii o firma sa produca asa ceva insa, asta costa. Iar argintul coloidal nu se vinde in cantitati care sa permita un adaos mic, deci profituri pe volum. Daca il faci in bucatarie, si nu ai costuri auxiliare, e altceva. Daca il faci intr-o firma care plateste tot felul de angarale, salut pret mic!

Celalalt aspect este ca, in toate preturile, la toate firmele care produc suplimente, medicamente, etc, mai exista un cost: distributia, magazinul, si ... statul. Luate impreuna, ele inseamna NICI MAI MULT NICI MAI PUTIN decat jumatate de pret. Acesta este motivul pentru care unele firme isi permit sa asigure transport gratuit de la o suma, mai mica sau mai mare, cel putin cand livreaza la persoane fizice.

Iata dar ca pretul de productie ar fi cam 50% din cel cu care ajunge la client, si asta este o situatie care nu admite vreo posibilitate de ameliorare. Sa zicem ca la cei din sat, daca vin pe la tine la firma, le poti da la pretul de productie (ceea ce nu face nimeni), dar la ceilalti din tara?

Aproape toate firmele de suplimente alimentare si cosmetice, au un segment din vanzari major in Bucuresti. Daca N firme din Bucuresti ar sari peste distribuitor si ar da direct, la pretul de productie, magazinele din Bucuresti, precum si distribuitorul, s-ar inchide. Ce ar face restul din tara?

Asadar daca o sa vedeti pe undeva vreun afis: preturi de producator, radeti, si treceti mai departe.

7. Nu e chiar asa cu ”alternativele”. Daca argintul coloidal ar fi produs pe scara foarte larga, pretul ar scadea foarte mult. Este ceva adevar in treaba aceea ca argintul nu este preluat de marile concerne din cauza ca nu poate fi patentat. Formula unui gel e una, dar la nanoparticulele de argint ce formula sa faci??? Sunt nanoparticule si gata. Ma rog, uneori cu jmekerii, dar tot nepatentabile.

Si mai zic asta si pentru ca, din proprie experienta, virozele chiar trec cu argint coloidal, si in functie de produsul folosit, pot costa mult mai putin decat calculul tau: 25-100 de ron, in functie de pacient, viroza si de produs, in cazul produselor AquaNano.

Mai presus de toate virozele trec cu argint coloidal. Nu ca si cu produsele (nu dau nume) farma, care sunt antipiretice, antiinflamatoare, vitamina C (nu va imaginati ca naturala) si... cam atata. Despre antiviralele pentru gripa, care SUNT PATENTATE, am scris deja pe site. Sunt ingrozitoare, pur si simplu.

8. Crede-ma, citostaticele sunt mult, MULT mai scumpe. Moartea pe molecula. Daca vrei, am si eu in dulap 5FU, ti-l dau ieftin :D . Glumeam, nu ti-l dau, Doamne fereste sa ai nevoie!

Din argint, si chiar si din aur, se pot face ...”citostatice”. Am facut deja, de fapt, si noi. Poate prin toamna sa punem ceva pe site despre asta, si sa scoatem si produsul la vanzare. Nu cacitostatic, desigur, ca traim pe planeta asta... Cam in vreo 10 ani or sa apara si pe la noi, prin SUA au intrat deja in faze clinice asemenea produse.

9. Nu e chiar asa cu suplimentele alimentare. Nu mai e. Argintul s-a putut notifica astfel, asa cum am mai spus, pana n 2010. Restul, chiar daca sunt argint coloidal, sunt notificate ca si produse cosmetice. Tot felul. Lume nebuna... Aici, nu te supara tin cu producatorii!

Si nu, nu ai dreptate. Efectele la ”suplimentele alimentare” nu sunt dovedite. Poate. Unele sunt, desigur, prostii. Dar nu toate. Locul argintului sau aurului coloidal ar fi la categoria medicamente. Insa asta, acum, nu se poate. Problema e ca paleta sa de actiuni e foarte larga. Desigur, si aceea de ... inactiuni, caci eu personal am vazut si esecuri, acolo unde eram convins ca merge. Pana cand sa fie testate toate astea, hehe, cat timp ar lua! Marea majoritate a medicamentelor au o tinta unica. Nu e si cazul argintului coloidal. Mai uita-te in articolele de la AquaNano.

Am luat Nurofen 3 zile ca sa imi treaca o migrena. Dupa aia, aveam simptome de infarct. Nu o sa vezi asa ceva la argint sau aur coloidal, desi exista si cazuri de alergii. Eu nu sunt alergic la Nurofen. Dupa 3 zile de Nurofen Plus, din cauza codeinei din el (opiu iti spune ceva?), intinzi mana dupa el si daca adie vantul. Drog, dependenta, constipatie, moleseala, agitatie mentala, sa mai spun? Nu o sa vezi asta la argintul coloidal. Daca insa esti alergic la el, ai pus-o. Dar la fel e si cu polenul...
Reply With Quote