View Single Post
  #9  
Vechi 27.09.2008, 18:24:44
silverstar's Avatar
silverstar silverstar is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2006
Mesaje: 1.791
Implicit

Citat:
În prealabil postat de achimovjan
Am postat un mesaj cu aceasta tema,dar pentru ca am fost prea sincer,a fost sters.Oricum,vreau sa va intreb ce credeti despre proiectul lui Daniel,de a instala clopote noi la Patriarhie,in valoare de 500 mii de euro,cu conectare GPS.In Bucuresti mai sunt 2 Biserici care au asa ceva,insa la pretiuri putin mai mici,anume de 100 mii euro de Biserica.Acum,eu nu mai comentez nimic,pentru ca voi fii dat fara de pe forum,si aici sunt multi oameni cu care imi place sa discut.Totusi,macar atat decenta sa avem,decenta de gandi liber,de a vedea cum stau lucrurile de fapt in aceasta tara.
Si eu sunt omul care gandesc liber. Si, pentru ca am indraznit asa ceva, mai mult de un an nu am putut intra...
Trebuie sa se stie ca cenzura nu a disparut din Romania, ca Romania e condusa inca de comunisti, ca Romania nu are nevoie de oameni inteligenti. Cand iesi din tipar, ti se baga pumnul in gura.
Nimic nu s-a schimbat in Romania... E datoria noastra, a celor care judecam lucid, la rece, neinfluentati, sa deschidem ochii celor care nu inteleg mersul timpului.
Reply With Quote