View Single Post
  #52  
Vechi 23.03.2011, 10:01:32
Melissa
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de ioan cezar Vezi mesajul
Sfantul Paisie Aghioritul era mare iubitor de animale. In cartea "Patimi si virtuti" (ti-o recomand din tot sufletul) il poti vedea cu un pitzigoi in palma, hranindu-l cu firimituri de paine. DAR SFANTUL TRAIA SI SCRIA PENTRU OAMENI! Asta e prioritatea unui om.
Celelalte sunt importante, in ordinea lor, secundara desigur.
Ti-am mai pus si cu alta ocazie, sinceritatea ta si modul tau de a darui din tine, m-au cucerit instantaneu.
Subscriu celor de mai sus,asa cum am spus intr-o postare aseara.
Si eu am un caine,pe care l-am cules de la coltul strazii,cand era abandonat si mic cat jumatate de arici.Au trecut 10 ani de atunci si refuz sa-mi imaginez clipa cand nu va mai fi.

Cu toate acestea, in problema cainilor maidanezi,prioritatea o are omul.Atata timp cat exista copii,adulti,batrani, muscati,raniti,desfigurati,traumatizati si chiar si decedati din cauza acestor animale scapate de sub control,cainii maidanezi pentru mine reprezinta doar un pericol public.

Administratia locala este impotenta din acest punct de vedere.Primarul de aici mi-a spus ca NU AU CE SA FACA! Nu au fonduri pentru a face ceva pentru ei,plus de asta, cainii sunt hraniti de populatie,deci nu mor de foame,ca sa mai scada numarul lor.(probabil si din motivul expus de Andrei- alarma naturala!)
Reply With Quote