View Single Post
  #175  
Vechi 31.01.2011, 21:04:40
flyboy flyboy is offline
Member
 
Data înregistrării: 03.06.2010
Mesaje: 32
Implicit

Citat:
În prealabil postat de bairstow Vezi mesajul
O sa fiu atent la ce a scris Iulita! Din cate am inteles acest preot invarte mari sume de bani prin ghicitul in biblie! Sa spunem ca e un zvon! Cam mare acest zvon cei drept! dar oricum ar trebui sa isi faca a mea culpa! Si sa nu mai cante muzica populara sau sa ceara dezlegare pentru asta deoarece un preot nu are voie sa cante astfel de muzica frunoasa simpla si mai nu stiu cum dar nu bisericeasca!
da vad ca Iulita are dreptate in cea ce scrie. Nu am citit chiar tot! O sa vedem la slujbe (dupa slujba) venind lupi in haine de pastor. Si o sa zicem :da dar nu a predicat impotriva ortodoxiei! Usor usor sa nu avem grija o sa faca si acest lucru!
Ca sa aduc o lamurire la ce se spune mai sus Parintele Cristian NU ghiceste nici in biblie, nici in stele, nici in ghioc sau mai stiu eu ce. Spun acest lucru fiindca tare mie ca o sa aud ca da si in carti de tarot, in ritmul in care se vorbeste pe aici.
Si legat de muzica populara, ce e atat de rau? A fost cineva de aici la un concert la Sfintia Sa? fiindca eu am fost si vreau sa va spun ca la sfarsitul spectacolului parintele se roaga impreuna cu toata sala spunand rugaciunea Tatal Nostru. Unde mai gasit voi un astfel de om care sa faca astfel de fapte mari? Plus de asta sa stiti ca si Marius Pop este preot si in acelasi timp canta si muzica populara. Asa ca nu mai judecati! Daca are cineva dreptul sa judece acela este Dumnezeu! Si acest lucru nu este valabil doar pt subiectul pe care il discutam mai sus ci pt orice om.

Last edited by flyboy; 31.01.2011 at 21:08:14.
Reply With Quote