View Single Post
  #177  
Vechi 20.10.2010, 16:33:18
Veraaura Veraaura is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 16.08.2010
Mesaje: 1
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ory Vezi mesajul
Exact ! Nici eu nu stiu de ce se face atata caz, parca s-ar fi dus sa se prostitueze . Ma doare sa vad Biserici intru Hristos despartite si imprastiate in directii si doctrine diferite .
Cine sa mai inteleaga credinta, cine sa mai inteleaga adevaratul act de eretism, cine sa mai inteleaga insasi B.O.R care " face ascultare " pentru schimbarea calendarului, dar se preteaza si decade pe partea ecumenismului. ?
Am inteles, respectiva Biserica nu este in comuniune nici cu Rusia, nici cu Sfantul Munte, dar, poate ca sunt in comuniune cu Hristos .....prea ne-am pierdut adevarata credinta si jertfa in detalii teoretice ! ! !
am mai scris dar cred ca nu mi-a ajuns mesajul...unii locuim in strainatate, si in astfel de tari ca nu e cu putinta sa vizitam o biserica ortodoxa. Din mare noroc dupa un timp indelungat..gasesti, intri si...rusa, poloneza, etc etc, nu intelegi. Si tot felul de cazuri mai sunt, cand biserica e inchisa duminica pt ca se serveste ceaiul...etc , si peste toate acestea vin si eu cu o intrebarea daca acea erezie nu o fi mai mica decat o vedem din interiorul tarii? poate cand pasim in afara suntem nevoiti la o mai mare ... toleranta? eu sunt bucuroasa cand ma regasesc doar la biserica si ma pot ruga, inaintea lui Isus.
Reply With Quote