View Single Post
  #732  
Vechi 22.03.2009, 22:57:02
Geony's Avatar
Geony Geony is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.02.2009
Mesaje: 908
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vasinec Vezi mesajul
Domnule Iustin, este placut sa citesti despre faptele credintei savarsite de un om. Nu stiu ce rost a mai avut apostrofarea adventistilor. Ati stricat totul. Si adventistii (si alti sectanti) au oameni care au tinut sus steagul credintei, cu pretul suferintelor sau al propriei vieti. Ma intalnesc cu astfel de oameni. Numai ca la adventistii, cei care sufera pentru Dumnezeu nu sunt canonizati. Dumnezeu va sti sa-i rasplateasca cel mai bine. Raman doar faptele lor de credinta, ca exemplu.

Domnule Vasinec, este suficient sa va vad numele pe forum si ma intristez foarte mult...daca mai si citesc ce scrieti ma dezamagesc si mai mult...nu-mi imaginez cum o persoana ca d-voastra care a trait in sanul BOR. sa aveti o atitudine atat de rece fata de biserica din care ati plecat...sincer as fi dorit sa stiu mai multe despre viata d-voastra , si aici ma refer la viata spirituala pe care ati avut-o inainte si pe care o aveti acum.
A fost un domn generos pe acest forum care mi-a recomandat 2 carti:1)Insetand dupa D-zeu , de M.Gallatin si 2)Cum am devenit ortodox, de P.E.Gillquist.Le-am procurat de pe net si sa stiti ca sunt foarte interesante.
Daca va place lecturile suplimentare v-as ruga forte frumos sa le "frunzariti"macar .