View Single Post
  #4  
Vechi 29.04.2010, 14:04:33
clementia's Avatar
clementia clementia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.01.2009
Locație: Transilvania
Religia: Ortodox
Mesaje: 144
Implicit

Citat:
În prealabil postat de maxx2000ro Vezi mesajul
Ce stiti despre Cristian Popmohaci? Puteti sa imi spuneti mai multe?
"Dacă il cauți ca să îți facă o muncă de vrăjitor atunci trebuie să te duci la el cu mulți bani și multă răbdare. Costă mult ca să îți pierzi sufletul."


Omul asteapta mereu un miracol sa i se intample o minune fara ca el sa se osteneasca in vreun fel si atunci apeleaza la tot felul de clarvazatori ,vrajitori care ''sa-i deschida cartea si sa-i dea urgent raspuns, de ce? De ce are el necazurile care le are? Nu se gandeste/nu stie ca nenorocirile , bolile sau altele sunt pedeapsa lui Dumnezeu ptr neascultare! Mai repede crede intr-un clarvazator decat in postul si spovedania care l-ar spala de pacate si prin care ar fi oricum vindecat si iertat de Dumnezeu , fara sa apeleze la astfel de personaje care sa-I sminteasca mai mult.

Minuni in zilele noastre nu mai sunt , ptr ca nu suntem vrednici , aceea carora li se mai intampla minuni Dumnezeiesti , duc o viata pioasa plina de curatie fara desfatari , in posturi si rugaciune .Dar masele nu cunosc si li se face spalare pe creier tocmai la biserica ,iar informatia venita de la un om al altarului e luata de buna . Trebuie sa citim , sa ne informam sa aflam ce presupune adevarata credinta ce inseamna practicarea ei inainte sa alergam la (v)raci si alti sarlatani chiar daca sunt preoti pentru ca “satana se face in chip de inger de lumina” .... Frate, sa nu doresti sa vezi ingeri ! Ca asa te poate insela satana cat vrea. ...’’
__________________
"Pe scara sufletului meu, M-am intalnit cu bunul Dumnezeu-
Eu coboram mahnit din constiinta mea, Iar El urca surazator spre ea...
Si ne-am oprit la jumatatea scarii, Incrucisandu-ne in clipa-ntampinarii
Sagetile perechilor de ochi ,ca de-obicei, Ah ! Ochii Lui cum semanau cu ochii mei!
Pe scara sufletului meu , M-am intalnit din nou cu Dumnezeu-
El cobora solemn din constiinta mea, Iar eu urcam surazator spre ea."(Minulescu)
Reply With Quote