View Single Post
  #7  
Vechi 08.08.2010, 01:40:01
iulia_clau_edi's Avatar
iulia_clau_edi iulia_clau_edi is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 13.04.2010
Locație: Nördlingen,Germany
Religia: Ortodox
Mesaje: 18
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Rodica50 Vezi mesajul
Trebuie sa te spovedesti tu si ai tai , sa faci o sfestanie spunand preotului pentru ce motive, pentru a face rugaciunile potrivite. Trebuie sa-ti impui o atitudine normala in familie. Fii amabila , blanda, feminina, organizeaza in familie evenimente frumoase, care sa va aduca pacea in casa, mergeti toti din familie la biserica cat mai des , citeste carti ziditoare de suflet, iesiti impreuna la plimbare- orice activitate relaxanta iti va induce starea de bine- implica familia in treburile casei si in ultima instanta, daca nu reusesti sa schimbi ceva la tine in bine, apeleaza si la un psiholog.Tine aproape de Dumnezeu !
Multumesc pentru sfaturi.Este incredibil ca desi sunt constienta ca trebuie sa fac aceste lucruri referitoare la persoana mea si sa fac de asemenea aceste activitati pe care mi le-ai sugerat,nu le fac,dar se pare ca daca cineva ma indeamna,doresc sa le fac si chiar reusesc.Astazi am avut o zi mult mai placuta alaturi de copilul meu,Doamne ajuta sa le am macar asa pe toate.Dar imi este totusi greu,pentru ca nu pot ajunge la biserica,si nu stiu nici in viitorul apropiat daca voi putea.Multumesc!Doamne ajuta!
Reply With Quote