View Single Post
  #23  
Vechi 29.02.2024, 03:41:33
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.048
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cozia Vezi mesajul
Aha, tu stii mai bine.
In cazul asta imi pare tare, tare rau de ea. Mi-e mila de ea, mai ales in iuresul asta, si cit suflet pune cu politica asta. Este groaznic sa treci prin asa ceva.
Off, amarata de ea..
L-a făcut praf pe Silvestru și l-a adus în pragul disperării deși omul e destul de răbdător, Diana e la a treia căsătorie deja.

A explicat foarte clar Silvestru Șoșoacă nu-i pasă decât de ea, dă afară oameni care au avut o contribuție serioasă din partid la mânie.

Îl amenința că nu-și va mai vedea copilul să nu uităm de abuzul societății moderniste, unde femeia e favorizată la partaj și poate face abuzuri cu programul de vizită.

Mie nu-mi pare rău de ea, acu 2 ani ponegrea în presa de cancan căsnicia lui George Simion din rațiuni politicianiste, spunea că Ilinca e o idealistă și că e împinsă să se mărite cu Simon, Diana era singura dintre toți politicienii care vorbeau cu un tupeu peste limite de viața privată a altuia, nici măcar useriștii nu au pus în umbră căsnicia altui politician ca ea.

Uite că râzi de altul și cazi tu în mocirlă.

Singurul rol al Șoșoacăi e să scadă cât mai mult procentul AUR, să fărâmițeze electoral, iar pe cei care ar fi suveraniști și ar vota între Simion și alții să-i scârbească să mai vină la vot cu ieșiri care provoacă lehamite și obosesc privitorul neutru.

Rolul ei e să paraziteze culoarul suveranist, cum făcea Vadim după 2008 când nu mai trecea pragul la niciun tip de alegeri, dar alunga și spurca pe oricine dorea să intre pe culoarul respectiv, la umbra lui nu creștea nimic.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote