View Single Post
  #1  
Vechi 14.07.2012, 17:23:50
Tina06 Tina06 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.06.2012
Locație: Londra
Religia: Ortodox
Mesaje: 105
Implicit Rugaciune pentru tatal meu

Buna ziua,

Am si eu o rugaminte. Am vazut aici pe site ca sunt multi care se roaga in grup, pentru o anume problema.

Tatal meu este bolnav- inca nu stim ce are, dar i s-a umflat mana si e vanata si are ca niste crescaturi de carne pe ea si se plange ca il doare mana si inima, nu doarme de zile -ntregi.

A fost la medic acum o saptamana si i-au dat tratament si antibiotice, dar i-e mai rau acu. De spital i-e frica sa se duca, incercam sa-l convingem sa mearga, dar e mai greu, ca are frica de spitale.

Va rog din suflet, daca aveti timp, sa il pomeniti pe tatal meu, Dumitru in rugaciuni . Am sa incep si eu de azi sa citesc Acatistul Maicii Domnului si Paraclisul seara de seara. Dar voi ca sunteti mai curati cu inima ca mine, va rog sa-l pomeniti.

Multumesc din suflet !
__________________
"Milsotive Doamne, invata-ne pe noi toti prin Duhul Tau Cel Sfant sa traim dupa voia Ta, ca toti sa te cunoastem in Lumina Ta pe Tine, adevaratul Dumnezeul nostru, fiindca fara Lumina Ta nu putem intelege plinatatea iubirii tale. Lumineaza-ne prin harul Tau si el va aprinde inimile noastre de iubirea pentru Tine" / "Doamne, am gresit inainte Ta si a Creatiei Tale, iarta-ma pe mine cea nevrednica"
Reply With Quote