View Single Post
  #3  
Vechi 03.02.2009, 16:29:24
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

uite eu te rog sa imi spui cand anume

9-7=2

e ceva ce pare evident shi pare logic, dar crede-ma ca niciodata nu e valabil... chiar daca 2 pare = 2 shi 0 pare = 0 ... am impresia ca acest semn, egal este un operator cu totul mincinos, este un operator logic, asha ca shi cum ai fi calare pe un cantar... shi calarind pe cantar toate le-ai pricepe... le-ai intzelege, dar defapt nu te invetzi decat sa judeci... shi cel mai nasol este ca deshi pare logic shi corect defpat judeci complet greshit.... caci daca nu este Dumnezeu la Carma... atunci acest egal o sa-tzi creeze asha nishte surprize neplacute incat ai sa plangi ca n-ai crezut pe cei care te-au invatzat sa nu-l foloseshti... caci ce se nashte din = shoareci mananca.

deci cand 2-2=0 ? cand e valabila, in ce conditzii? e valabila aceasta egalitate elementara?

eu itzi spun rezultatul, niciodata, caci este o fictziune, o vrajitorie... ci mai degraba este o conventzie, o intzelegere, de moment, o invoiala fara nici o relevantza... ci doar asha ca o deznadejde... ca un calcul steril... ca o impietrire ce ar vrea sa te linishteasca, dar in fond este o naluca...

spune-mi tu daca e valabil vreodata 9-7=2 shi mai departe 2-2=0 shi mai departe 0=0... ?

mai bine nu intrebam.
Reply With Quote