View Single Post
  #42  
Vechi 04.03.2010, 23:29:23
cherub cherub is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 422
Implicit cateva info despre cum se ajunge la man. P. Voda

Citat:
În prealabil postat de monicag Vezi mesajul
CUM pot ajunge la Parintele Iustin Parvu?in orice zi sau orice ora?mai sta de vorba cu persoanele?multumesc
Cred ca cel mai indicat ar fi sa telefonezi acolo si sa intrebi, inainte de a merge. Depinde si de unde vrei sa ajungi. Se poate ajunge acolo cu microbuz sau cu trenul pana in Piatra Neamt, apoi de acolo din fata garii, cu microbuz sau autocar care te lasa in apropiere (intr-o localitate numita ori P. Voda, ori Poiana Teiului, la drumul care duce spre man. Petru Voda - dar intrebi soferul, ca stie sigur unde sa faca statzie si sa te lase mai exact), apoi mai ai ceva de mers pe jos, daca nu gasesti o ocazie etc. Sau, alta varianta ar fi cu trenul pana in Iasi, iar de acolo, de la autogara, iarasi, cu microbuzul (care tot asa, te lasa undeva 'in drum', in apropiere). Acolo la man. P. Voda se face slujba Sf. Maslu in fiecare joi seara, dar si miercurea dimineata etc, depinde; acum nu mai stiu exact care mai este ordinea si orarul slujbelor, dar, repet, cred ca cel mai bine ar fi a suna acolo si a intreba.

Nr. de tel. fix man. Petru Voda: 0233 257 003 (nu stiu daca acest nr. mai are si vreun alt prefix, ceva, in functie de localitate, judet etc - este in jud. Neamt).
Reply With Quote