View Single Post
  #20  
Vechi 02.01.2013, 20:47:09
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Citat:
În prealabil postat de myself00 Vezi mesajul
Nu-ș mai are rostul acest topic. Îmi pare rău, Dar cred ar fi mai bine dac-aș părăsi forumul cel puțin pentru o vreme.
Nu, Myself, nu e asta solutie.
Solutia e sa inveti sa ai mai mult discernamant si sa nu mai crezi tot ce se scrie pe internet. Sa privesti totul cu mai multa ratiune: mai, o fi oare posibil asa ceva? Cine o fixa taxele si impozitele in tara aceasta? patriarhul Daniel sau guvernantii? Pe ce criterii se pun aceste taxe? De buna seama pentru lucruri concrete: la masini, case, alimente, al tot ce se vinde.... Ce fel de ton se foloseste? a, e unul de bascalie, nu ma mai intereseaza...

Apoi, trebuie sa verifici bine sursele din care citesti. Mai, site-ul asta, times new roman ce fel de site e? Cine scrie, ce pregatire are cel care scrie, din ce pozitie scrie, ce experienta are, interesele cui le apara? Ia sa mai citesc eu si alte lucruri, despre acest subiect, din alte surse, ca sa ma inmformez mai bine. La fel si cand citesti o carte...

Ca jurnalist, ca sa publici o stire, trebuie ca informatia pe care o expui sa fie verificata din trei surse. Daca zice X, fie si in repetate randuri, ca Y e un dobitoc, nu e bine sa il crezi.

Sunt lucruri care se exerseaza in timp, cu rabdare si cu multa bunavointa!
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote