View Single Post
  #7  
Vechi 04.09.2010, 18:10:12
ionut stefan ionut stefan is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.03.2010
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 183
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Gyulia Vezi mesajul
Sunt noua pe aici,am si eu cate-va intrebari care ma framanta si daca se poate as dori sa ma lamuriti.
Eu cred in Dumnezeu si in Domnnul Iisus sunt ortodoxa si nu am de gand sa-mi schimb religia,dar nu's de acord cu mai multe lucruri la noi.De exemplu eu nu pot sa cred in pomana,am cautat in Biblie si nu am gasit nimic in care sa spuna de pomeni.Eu cred ca este o prostie !Eu nu cred ca il ajuta cu ceva pe mort.Eu nu pot sa cred in pomana atata timp cat Domnul Iisus cat a trait nu a zis nimic de pomana,Domnul Iisus a zis sa fim milostivi.Dar asta nu are legatura cu mortii sau ca ii ajuta cu ceva pe ei.Consider ca este pierdere de timp si de banii.Conteza daca s-a mantuit nu ce pomenii ii se fac.

Sunt curiosa de ce la noi nu se canta cu instrumente?Eu nu vad nimic rau in asta.Din psalmul 150 inteleg ca aveam voie sa cantam cu instrumente?
Am citit undeva pe net ca in Sf Canoane sunt interzise instrumentele. De ce? De ca Dumnezeu ne-a dat voie? De ce Sf Canoane contrazice Biblia?

Cine a scris Sf Canoane? Si de ce ne luam dupa Sf C. si nu ne luam dupa Biblie?

Multi dintre noi venim la biserica cu gandul sa stam toata slujba dar nu se poate pt ca ori suntem obositi sau bolnavi .De ce la noi nu sunt condintii?Ma refer la scaune si banci pt toata lumea

Imi cer scz daca am gresit ,va rog lamuriti-ma !
cel mai bine te va lamurii un preot.
Reply With Quote