View Single Post
  #1  
Vechi 24.04.2006, 19:37:25
ovid ovid is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 24.04.2006
Mesaje: 3
Implicit

Doamne ajuta,

Sunt un tanar crestin ortodox si doresc sa aflu mai multe informatii despre achizitionarea de CD-uri sau DVD-uri cu pelerinaje in Grecia si in Tara Sfanta. Exista mai multe documentare foarte frumoase despre Grecia, printre care :"Metheor-The catacombs of heaven" si altele. Doresc sa gasesc documentare despre Pelerinaj in Tara Sfanta( daca v-ati uitat pe OTV de Sf. Pasti, ei au transmis un documentar foarte bun). Este pacat ca noi ortodocsii nu avem de unde procura mai multe CD-uri si DVD-uri cu filme si documentare religioase! Este trist ca poti gasi extrem de repede orice film strain sau orice porcarie diavoleasca la orice colt de strada si ghereta de ziare, dar cand vrei sa gasesti ceva bun pentru suflet, pentru induhovnicirea ta de crestin ortodox, nu gasesti mare lucru.
Am incercat sa procur de pe Internet aceste CD-uri(DVD-uri), dar oferta este mica, gasesti orice prostie pe care ti-o serveste rapid necuratul, insa nimic bun.

Va rog sa ma ajutati sa gasesc filme religioase valoroase, filme cu pelerinaje la Manastirile din Romania, Grecia si mai ales Tara Sfanta.

Daca aveti vreo informatie m-ar ajuta mult.

Ar fi interesant pentru cine doreste sa participe la acest forum sa scriem cat mai multi ce filme religioase autentice am vazut si recomandam, pe langa ce am notat mai sus.

Astept raspunsurile voastre cu multa nerabdare.


Doamne ajuta!


Un crestin ortodox,
Ovidiu
Reply With Quote