View Single Post
  #56  
Vechi 13.12.2009, 21:45:05
camian372
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de Evreulcelales Vezi mesajul
nu poti intelege ce ti se scrie deoarece NU VREI SA INTELEGI. Asta din motivele tale. Eu ti-am prezentat faptele care sunt reale si scrise in toate cartile de istorie a Orientului Apropiat.
Inainte cu sute de ani,turcii au cucerit tara si tarile din prejur nu in razboi ci in parada militara. Ei au fost interesati de tara deoarece aveau un plan sa construiasca cu ajutorul Germaniei o cale ferata care sa mearga din Turcia,prin Siria inclusiv actuala Liban pana la Meca in Arabia Saudita. Asta in favoarea pelerinilor turci si altii la Meca, orasul sfant la Musulmani. Calea ferata s-a numit Trenul Higiazi si ramasitile ei se vad pana azi in tot lungul tarii.
Tara despre care discutam era aproape pustie si distrusa din adancul istoriei de toti cuceritorii care au vrut sa ajunga undeva ca Palestina Veche se afla exact la intalnirea a trei continente si a "stat" in drumul tuturor.Toata populatia tarii erau mai putin de o suta de mii de oameni.Cand au stapanit turcii,ei au fost legea.Cand englejii,la fel. Nimeni, dar nimeni nu a avut pretentii sa fiu propietarii tarii.Nu turci,nu englejii,nu cruciatii,nu persanii,nu egiptenii si nici Alexandru Macedon. Totii au stapanit tara dar nici unu nu a pretins ca este propietarul. Nici arabii din prejur si nu din tara. NIMENI.
Populatia evreilor si a arabilor in prima jumatate a secolului trecut a fost aceias.
Sa nu crezi un moment ca Israelul a aratat intotdeauna ca azi ca mii de evrei au murit de malarie si de foame cand au irigat sesul tarii care era o imensa mlastina.Azi tot teritoriul este pamant arabil si bazine crescatorii de pesti. Asta numai ca exemplu. Soselele noastre sunt excelente. Au fost facute manual de noii emigranti veniti.Si inca mii si mii de altele.
Cand intrebi azi un arab israelian daca ar vrea sa adere la statul Palestinian cand si daca va fi declarat,omul se sperie ca conditile sociale si medicale la care primeste in Israel nu primeste in nici o alta tara araba.
Fapt este ca la Onu s-a votat si s-a decis sa se aprobe infintarea unui stat al evreilor.
Tu nu sti ce vorbesti cand crezi ca asta se datoreste mitei si presiunii evreilor.
Stiu ca sunt multi romani care, din pacate nu pot digera ca evreii au stat si inca cum arata.
Azi nu mai aveti evrei in Romania si nu m-as mira ca tu sa nu fi cunoscut un evreu in viata ta. Citeste si scurta replica in continuare.Poate te va interesa.
Apreciez eforturile tale de lamurire asupra formarii statului Israel. Eu personal cred ce Dumnezeu, cel din Treime v-a adunat din toate colturile lumii acolo, si v-a redat si voua o tara acum la acest sfarsit de istorie. Asa cum scrie in Evanghelie batalia cea mare este acum pentru Israelul ceresc, si toate nemurile pamantesti pentru care a venit Iisus, pe care voi L-ati rastignit il vor lua cu asalt. Sunteti si voi evreii bineveniti sa va intoarceti la prima voastra iubire, la Dumnezeul cel Viu, si multi dintr voi o vor face, dar din pacate la aceasta ora, cei mai multi dintre voi asteapta pe altcineva, si vor fi inselati de acel altcineva. Oricum eu nu vreau sa va atribui numai voua aceasta vina a venirii fiului pierzarii,
desi prin voi va veni, prin neamul lui Dan, asa cum este scris in Evanghelie. Cred ca venirea lepadatului va veni mai ales din cauza caderii crestinismului, a credintei in Hristos, Mesia cel Adevarat. Pina atunci trecem si noi prin prigoana, la fel ca si voi...ni se politizeaza viata, boala, nasterea moartea....suntem legati cu totii ca intr-un macrocosmos de legaturi visate, numai cind avem un om in fata noastra il ratam....tot cu gandul la macrocosmos.
Multi zic ca cica voi ati fi de vina, ca voi aveti fraiele politice ale puterii in aceasta lume terestra pentru ca cei mai multi dintre vi doar de atit vor avea parte.....Eu personal nu vreau sa intru in aceasta polemica despre organizatia vazuta/nevazuta a masoneriei, care a nascut mostruozitati ca fascismul, comunismul, globalizarea si alte puteri sistemice atee, pentru ca am vazut ca in puterea mea este credinta si nici o masonerie sau nemasonerie nu-mi poate smulge aceasta putere din suflet.

PS e fain sa imbatranesti dar sa nu pierzi copilul din tine.
Reply With Quote