View Single Post
  #32  
Vechi 19.09.2009, 18:29:06
Dalal
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de luxlux Vezi mesajul
eu cred ca dalal a vazut prea multe filme sf ,nimic din ceea ce a scris nu are baze concrete aste sunt numai .......probabil ce ai visat noaptea..... bomboane care explodeaza etc.... etc...... Eu zic mai bine documenteazate inainte sa aduci acuzatzii grave la adresa cuiva.Eu locuiesc de 15 ani in israel am locuit primii 3 in ierusalim avind numai prieteni arabi inclusiv ramala si betlehem si sa stii ca nici ei nu ar fi de acord cu ceea ce scrii ......ca soldatzii israelieni ar fi infipt baioneta si ar fi facut si ar fi dres.....etc.. SI sper ca atunci cind zici doamne ajuta sa nu fie numai cu gura . Sa ai o zi buna in continuare .
Inarmata cu intelepciune si toleranta ,iti doresc numai bine si convietuire pasnica,acolo unde esti !
Cat despre "acuze",cred ca nu ai fost suficient de atent cand ai citit primul comentariu, al meu.Daca il recitesti vei vedea ca, nu eu spun acele orori ci,oameni care locuiesc acolo mi-au povestit.
Sincer,m-ar bucura sa fie s.f.,asa cum spui tu,iar lucrurile sa fie asezate in pace si buna intelegere,dar tare imi este teama ca nu prea e asa...
Oricare ar fi adevarul,nu in mana noastra sta solutia asa ca, nu particip la vrajba si provocarea unora..este prea vadit scopul discutiei..!

Numai bine !

Doamne ajuta !

Last edited by Dalal; 19.09.2009 at 18:31:21.
Reply With Quote