View Single Post
  #9  
Vechi 26.12.2009, 21:23:31
elizabeta elizabeta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.11.2009
Locație: Bucuresti
Mesaje: 711
Implicit

Citat:
În prealabil postat de onyx235 Vezi mesajul
Am pacatuit..in ziua de Craciun, am facut ceva urat si murdar...cu o zi inainte ma spovedisem...am promis ca nu o mai fac..dar am facut iarasi aceeasi chestie

Cred ca l-am suparat rau pe Dzeu, mi-e tare frica de urmari acum..stiu ca voi plati pentru ce am facut. Nu mai am curaj sa ma pun in genunchi sa il rog sa ma ierte...Oare se mai uita la mine? sau l-am scarbit de tot...
Sunt derutata si ma simt murdara din nou...

Se mai uita, se mai uita, doar a platit foarte scump pentru tine. Eh, iara ai luat-o printre spini si maracini, dar fii fara grija, te va urma si acolo, pana te va gasi din nou si din nou si din nou...si te va ridica, te va curati de toata murdaria, iti va scoate ciulinii din blanita si te va spala din nou in Sangele lui si te va purta pe umeri. Doar sa vrei sa faci un pas spre el, ca sa poata sa te-apuce si sa te traga spre El...eu asa vad lucrurile...si vorbesc din experienta, pentru ca sunt o foarte mare pacatoasa si stiu ca ma ia in brate dupa fiecare spovada pe care o fac, pentru ca simt ca nu mai ating pamantul cu picioarele. Asadar, du-te repede la spovedanie, iti zic sa aleargi, nu sa mergi, ca nu cumva pacatul sa prinda radacini...
Reply With Quote