View Single Post
  #29  
Vechi 28.02.2024, 19:22:45
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.040
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Argesean123 Vezi mesajul
Nu prea beau mai mult de una doua pe saptamana. Alt alcool nu tolerez ca am reflux gastric de la aciditatea vinului sau de la ceva mai tare.
In ceea ce tine de partea cu femeile de 40-50 ani divortate, in primul rand nu m-as cupla niciodata cu o femeie divortata, in al doilea rand, tu ai incepe viata si sa faci casa si peste cativa ani copii cu una de 50 ani care merge pe 55? fii serios!
Omul a dat doar un sfat, totuși există și oameni cu calități care au ajuns să divorțeze, din varii motive, poate au fost înșelați sau abandonați, sau nu le-a plăcut că nu era tratați pe picior de egalitate li se vorbea de sus, pe un ton de sclav - supus.

Am văzut preoți care erau căsătoriți cu femei mai în vârstă ca el într-un caz diferența era mai mare de 7 ani, dar aveau copii și s-au căsătorit înainte să facă soția 30.

Citat:
În prealabil postat de Argesean123 Vezi mesajul
Probabil s-a referit prin asociere la consum social la faptul ca unii inteleg in asta: a merge in public, la terase, scari de blocuri, parcuri cu prietenii etc.
Păi nu cred că s-a referit la asta, fiindcă dacă ai bea bere într-un pub și ai socializa acolo, nu era un lucru care să te insingureze, din contră, a zis strict că eu aș fi avut o reacție deplasată că de ce bei bere.

Eu mă refeream că nu îți mai permiți să îți distrugi scorul social și cu un aspect fizic neglijent, trebuie să tragi cât mai mult să bifezi anumite obiective.

Citat:
În prealabil postat de Argesean123 Vezi mesajul
Interesant, nu stiam ca exista asa ceva. Probabil daca stateam sa urmaresc acum ceva ani cand era activa zona. Momentan in ultimii ani au fost 3 fete acolo active si atat. Tipic ca s-a facut intre timp coada la fundul lor in postari vad.
Am vazut cateva grupuri inactive. Grupuri doar cu barbati. Grupuri goale in mare parte. Anunturi matrimoniale de la batrani.

alte idei fara mistouri va rog?
N-am dat la mișto sfatul, e adevărat că nu m-am uitat cine e activ, de obicei și pe alte site-uri de dating vârsta e mai spre 40 și de ani am auzit, dacă o iei logic se împuținează tinerii în piramida vârstelor, unii se cară din țară, alții nu se mai nasc, nu mai ai ce să alegi, nu va mai avea cine să formeze clase școlare și vor fi tot mai puțini și pe la facultate.

Sunt de acord că cel mai prost lucru e să se facă coadă la vreo femeie, că după are impresia că i se cuvine totul și începe să-și bată joc, sau alege superficial.

Ideile și oportunitățile astea de a întâlni pe cineva trebuie să vină de la tine, nu de la alții, iar dacă în marile aglomerări urbane nu găsești pe cineva, atunci greu va fi să găsești în localități depopulate și îmbătrânite.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote