View Single Post
  #2  
Vechi 31.12.2006, 09:48:02
maria55 maria55 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.10.2006
Mesaje: 652
Implicit

Solutia cea mai buna ar fi ca fiecare sa lucreze in el insusi , caci numai asa se schimba intregul , schimbind partile componente .
Inainte de a vorbi de dereglari sexuale sint multe alte pacate care ne chinuie pe toti , din cauza asta toti avem nevoie de toleranta .
Cel mai grav mi se pare lipsa de dragoste , indiferenta , egoismul ,ura , brutalitatea ,violenta si cite si mai cite ............dar mai ales a lua in desert Numele Domnului si a Maicii sale , a desconsidera tot ce este legat de credinta noastra ,a judeca permanent pe altii.
Nu ne facem partasi atit timp cit spunem ce este pacatul , ca omul sa cunoasca ,dar din momentul in care stie e liber sa faca si sa traiasca cum vrea .
Banuiesc ca e fals a nu avea mereu liniste pentru ca cel de linga mmine nu face ce vreau eu . Sa avem grija intii de noi ca toti avem multe de indreptat .
Ce inseamna "sa fim ingaduitori" , doar nu vrei sa-i dai una in cap cuiva pentru ca ti se pare ca e pacatos ?
Ingaduitor e Dumnezeu cu toti si judecata e a lui , noi sa ne vedem de ale noastre ,sa vorbim cind sintem intrebati si sa atragem atentia unde e lipsa de cunoastere.
In rest cum am spus ,la noi in gradina e multa buruiana , asta-i parerea mea .
Reply With Quote