View Single Post
  #11  
Vechi 08.01.2011, 09:45:52
Mirela0110 Mirela0110 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.04.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 295
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Melissa Vezi mesajul
Aceste metode sunt total GRESITE!Pana la varsta de 4 ani se dezvolta sistemul nervos al copilului.Nu le mai folositi,nu sunteti la circ sa va dresati copilul.Copilul trebuie EDUCAT,nu dresat!
Un copil trebuie crescut intr-un mediu plin de DRAGOSTE si ARMONIE!
Trebuie sa hraniti si sufletul copilului nu numai trupul!Este esential pentru a-l forma un adult sanatos din toate punctele de vedere!
Cum se speriati copilul?Cum sa tipati la el???Si mai grav,cum sa bateti un copil de 2 ani????
V-ati gandit ca poate citeste cineva de la Protectia Copilului ce faceti?Pai daca acum cand fetita are DOAR 2 ani si 3 luni va lasa nervii,ce faceti cand se naste urmatorul???Faceti copii doar sa va umpleti casa ?

ce comica sunteti !!!!!!!!!! si fara suparare, cam exagerata... nu stiu daca sunteti mama sau nu... eu nu cred ca exista vreun parinte care sa nu dea o palmuta la fundulet la copil... plus ca nu ii dau tare ca nici nu baga in seama .... si asta nu inseamna ca o bat :)) ffff tareeee!!!!! am zis doar o palmuta la fundulet ... sunt mame , care nu se pot numi asa, care isi bat copiii cu cureaua, cu batul si cine stie ce grozavii mai fac ... nu i-am dat absolut niciodata mai mult de o palmuta la fundulet si asta peste pampers, prin care nici nu simte ceva .... si stiu totusi ca nici asta nu e bine si in ult perioada chiar am rarit metoda asta, pentru ca am observat ca nu baga deloc in seama si consider ca nu isi are nici un rost...
de tipat la copil stiu ca nu trebuie sa tip, dar incerc sa ma abtin, plus ca nu tip de fiecare data si cred ca orice om se mai enerveaza si mai tipa.
si mai masurati-va cuvintele pe care le aruncati in aer.....eu am alergie la nesimtire ... ce va pasa dvs de ce fac eu copii? si daca ma lasa sau nu nervii ?

eu stiu unde gresesc, imi recunosc greselile si incerc sa le corectez si de asta am si deschis subiectul asta, ca sa aflu cum pot sa imi corectez erorile, pentru ca vreau sa fiu o mama cat mai buna, si sa imi cresc copiii cu bine, sa ii educ frumos ... ca daca nu vroiam asta nu cautam ajutor, acuma cat e inca mic si nu e scapat de tot de sub control ... cand ai o problema pe care vrei sa o rezolvi tre sa iti recunosti si plusurile dar si minusurile si greselile ....

deci daca nu aveti o solutie despre educatia copiilor, mai bine abtineti-va de la comentarii impertinente. ... eu caut solutii nu critici, ca de criticat ma autocritic eu si de asta caut si ajutor, ca sa imi repar greselile, dupa cum am zis vreau sa imi cresc copilul cat mai bine, intr-un mediu frumos, cu dragoste, cu armonie si mai ales cu multa intelegere si rabdare.
Reply With Quote