Subiect: Ingerul pazitor
View Single Post
  #4  
Vechi 06.10.2006, 10:35:07
ory ory is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2006
Locație: Galați
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.524
Implicit

Cand aveam vre-o 14 ani,m-am izolat putin de familie,facand dintr-o bucatarie de vara,camera mea,care era detasata de restul casei,simteam nevoia sa fiu cat mai singura,si mai ales sa nu deranjez pe ceilalti.(cu stilul meu de viata preferat,religios).Astfel,intr-o noapte,dupa ce mi-am terminat rugaciunile,m-am culcat uitand lumanarea aprinsa,aflata chiar langa patul meu,mai era si infasurata intr-un servetel,la baza.Eu eram obosita,camaruta era mica,iar familia mea putin cam departe de mine,putea sa se intample o nenorocire,dar nu a fost asa,caci in somnul meu adanc,fara sa visez ceva specific,am auzit o bubuitura puternica si m-am speriat.Astfel m-am trezit,chiar in momentul in care hartia din jurul lumanarii incepea sa arda......si tare m-am bucurat si m-am minunat pentru protectia de la Sfantul meu Inger,pentru ca asta am considerat ca s-a-ntamplat,si asta cred si acum.Bine-nteles,suntem inconjurati de minuni si de dovezi ca Sf.Inger ne vegheaza,dar nu bagam de seama,si nu doar Sf.Inger face parte din viata noastra.









Reply With Quote