View Single Post
  #6  
Vechi 07.01.2010, 18:23:38
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Citat:
În prealabil postat de 11111111 Vezi mesajul

Chiulește și tu, salvează-ți viața, femeie! Atât cât se poate. Ia bunul simț, în doze homeopatice. Să știi numai tu. Cele mai frumoase petice de viață le-am căpătat fugind de răspundere. Cea mai bună bere pe care am băut-o în viața mea n-a fost la Praga, ca lumea bună, ci în Herăstrău, când o tăiasem de la ședința de redacție, lăsând vorbă că mi s-a spart țeava de calorifer și m-au chemat vecinii să strâng apa. Mi-a rămas în cap (și mie, ca atâtor altora) gafa de la TVR, de la Revoluție, când habar n-aveau că intraseră deja în direct și cineva i-a zis lui Dinescu: "Mircea, fă-te că lucrezi!". Și Mircea a ascultat. Și a ajuns departe. Până când vom pricepe omenește tâlcul acestui îndemn vital, vom continua să ne prefacem că trăim.
Mda, glumitele lui Dinescu, care sunt pe undeva amuzante :)

Insa adevarul este cu totul altul.
Femeia IN SFIRSIT A AJUNS aproape IN PUNCTUL cel mai inalt al posibilitatilor ei de a se elibera de sub apartenenta de barbat, ca sa nu-i spun tiranie.

Asa cum o face, muncind mult, dar cu incredibile satisfactii profesionale si personale, ea a ajuns sa fie LIBERA si sa modeleze si copiilor de acasa un mod de viata demn de urmat, nu numai tata.
Acum, cu masinile de spalat vase si rufe automate nu se mai munceste atita acasa, ci se sta cu miinile incrucisate la televizor sau computer, adica un mod parazitar la care si copiii devin expusi!

Dinescu este amuzant dar nu are DELOC dreptate, iar Anna 21 vede tot prin prisma habotniciei de care sufera...in loc sa tina cu femeile
Bine ca eu trebuie sa sar sa va iau apararea in loc sa realizati ce departe ati ajuns!.
Tu uiti ce ai in casa?

Last edited by andreicozia; 07.01.2010 at 18:26:15.
Reply With Quote