Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Intrebari utilizatori
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 03.03.2010, 03:03:29
ben_gal
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Eu sunt ben_gal, autorul

Eu sunt ben_gal, autorul
Sunt magulit ca mi-ati postat al meu \"Cucosul\".
Era bine daca puneati si diacriticele din original.
Multumesc,
ben gal
Reply With Quote
  #2  
Vechi 03.03.2010, 09:57:21
windorin's Avatar
windorin windorin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.10.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.402
Implicit

Ce este "Cucosul" ?
__________________
"Intru aceasta vor cunoaste toti ca sunteti ucenicii Mei, daca veti avea dragoste unii fata de altii." (Ioan 13,35)
"Va spun ca pentru orice cuvant desert, pe care-l vor rosti, oamenii vor da socoteala in ziua judecatii." (Matei 12,36)

Reply With Quote
  #3  
Vechi 04.03.2010, 04:54:36
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

da, sunt cam aiurea "intrebarile"/ postarile astea de la utilizatorii site-ului.

ar trebui facuta o modificare pe site - cumva sa se posteze automat si un link la articolul respectiv. ca altfel e ciudat tare, nu se stie precis despre ce e vorba.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 04.03.2010, 04:59:07
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Lightbulb

Citat:
În prealabil postat de windorin Vezi mesajul
Ce este "Cucosul" ?
Uite, Dorin, aici e articolul cu pricina:

http://www.crestinortodox.ro/diverse...nou-96924.html

singurul indiciu pe care il ai cand citesti topicurile din sectiunea asta, este ca titlul topicului este de fapt titlul articolului la care se face referinta. deci poti sa dai search pe site ca sa vezi despre ce era vorba, data viitoare.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 04.03.2010, 08:05:05
CRIS2010
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Multumim !

Citat:
În prealabil postat de mirelat Vezi mesajul
Uite, Dorin, aici e articolul cu pricina:

http://www.crestinortodox.ro/diverse...nou-96924.html

singurul indiciu pe care il ai cand citesti topicurile din sectiunea asta, este ca titlul topicului este de fapt titlul articolului la care se face referinta. deci poti sa dai search pe site ca sa vezi despre ce era vorba, data viitoare.
Se poate da cautare direct pe google tastand cuvantul ( titlul ) si te trimite automat la site ! Multumim frumos Mirelat !
Reply With Quote
  #6  
Vechi 04.03.2010, 09:55:52
windorin's Avatar
windorin windorin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.10.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.402
Implicit

Multumesc pentru link, Mirelat.

Interesant articolul, insa parca e putin ciudatel.
Este ceva din viata personala sau e simpla fantezie ?
__________________
"Intru aceasta vor cunoaste toti ca sunteti ucenicii Mei, daca veti avea dragoste unii fata de altii." (Ioan 13,35)
"Va spun ca pentru orice cuvant desert, pe care-l vor rosti, oamenii vor da socoteala in ziua judecatii." (Matei 12,36)

Reply With Quote
  #7  
Vechi 05.03.2010, 06:12:15
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Mie mi-a placut articolul, cred ca are o nota (auto)biografica. Dar poate ben_gal ne da mai multe amanunte, daca nu deranjeaza.

Last edited by mirelat; 05.03.2010 at 07:00:30.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 09.03.2010, 08:30:30
ben_gal
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de windorin Vezi mesajul
Ce este "Cucosul" ?
Nu "Ce este "Cucosul", ci "Cine este "Cucosul"?
Raspuns:
Cucosul iaste sotul gainii.
Reply With Quote
  #9  
Vechi 09.03.2010, 08:39:33
ben_gal
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mirelat Vezi mesajul
Mie mi-a placut articolul, cred ca are o nota (auto)biografica. Dar poate ben_gal ne da mai multe amanunte, daca nu deranjeaza.
Nu e (auto)biografic.
E plagiat insailat cu fir de nylon transparent.
Ceva din Mathias Sandorf [acolo un tip opreste un vapor nou, gata de a fi lansat pe planul inclinat si care s-ar fi ciocnit de iahtul altui personaj], din Martin Eden [boxerul cinstit], din Irving Stone despre Michelangelo di Lodovico Buonarroti Simoni [statuia Fecioarei cu Iisus mort pe genunchii ei din Basilica di San Pietro, Vatican.
In rest, am practicat luptele martiale, insa nu am excelat. Vapor n-am oprit, desi locuiesc pe mare. Cioplesc piatra si marmora doar pentru a face jucarii copiilor.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 09.03.2010, 08:55:13
windorin's Avatar
windorin windorin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.10.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.402
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ben_gal Vezi mesajul
Nu e (auto)biografic. E plagiat insailat cu fir de nylon transparent.
Ceva din Mathias Sandorf [acolo un tip opreste un vapor nou, gata de a fi lansat pe planul inclinat si care s-ar fi ciocnit de iahtul altui personaj], din Martin Eden [boxerul cinstit], din Irving Stone despre Michelangelo di Lodovico Buonarroti Simoni [statuia Fecioarei cu Iisus mort pe genunchii ei din Basilica di San Pietro, Vatican.
In rest, am practicat luptele martiale, insa nu am excelat. Vapor n-am oprit, desi locuiesc pe mare. Cioplesc piatra si marmora doar pentru a face jucarii copiilor.
Interesante lucruri. :) Spor la lucru, in toate cele bune, sculptura si scriere.
__________________
"Intru aceasta vor cunoaste toti ca sunteti ucenicii Mei, daca veti avea dragoste unii fata de altii." (Ioan 13,35)
"Va spun ca pentru orice cuvant desert, pe care-l vor rosti, oamenii vor da socoteala in ziua judecatii." (Matei 12,36)

Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Noua Dreapta vlad90 Generalitati 70 30.05.2012 16:17:29
O noua aberatie din Anglia Pelerinul Stiri, actualitati, anunturi 7 14.04.2010 20:01:48
MUZICA NOUA ?! mirelat Muzica Bisericeasca 42 17.06.2009 18:26:16
o stire noua albinuta Stiri, actualitati, anunturi 134 06.12.2008 12:34:15
revista noua pavel Stiri, actualitati, anunturi 5 04.08.2007 17:07:40