Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 27.05.2010, 14:58:38
innocentul
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit cine a vazut indraciti?

si daca stiti si niste videoclipuri puteti lasa aici linkuri.. stiu ca e un subiect inspaimantator dar nu strica sa vedem ce ne asteapta cu lancezeala asta.. ce parere aveti despre acest parinte al bisericii copte din kairo makary younan-facator de minuni, am vazut pe net ologi din nastere pe care i-a vindecat pe loc! pacat ca nu mai regasesc filmuletul.. dar iata un link catre altelela sfarsitul scrierii..pe youtube sunt cateva dar ortodoxe doar putine, mult se practica acum exorcizarea la protestanti.. ca demonii se pare caies la numele lui Iisus.. chiar El a zis ca vor fii multi la judecata osanditi carora le va zice "nu va cunosc pe voi".. au dara nu in numele Tau am izgonit demoni?"pacat ca asta nu are traducere dar gasiti si cu traducere.. ateii..luati aminte copii si lasati educatia discovery ca sta intr-un picior si ala mandru si putred..incapatanat ..si i-as mai intreba de ce nu se dau la stiri astfel de filme sa vada multimea? de ce? nici cu lumina sfanta nu se dau.. acest parinte a fost interzis de guvernul egiptean ca multi musulmani s-au botezat ortodocsi.. uitati-va ce-i acolo!!cum aduce Dumnezeu la credinta adevarata noroadele..

http://www.youtube.com/watch?v=1Hjey...eature=related
Reply With Quote
  #2  
Vechi 27.05.2010, 15:08:29
innocentul
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

la sfarsitul filmuletului de mai sus il intreaba cine e Iisus Hristos si acesta raspunde Dumnezeu! io am vazut la manastire la Antim un caz fenomenal.. o fata de vreo 15 ani, a fost adusa de parinti si de frati.. ochii bagati in orbite, neagra la ochi.. criza incetase ..au plimbat-o pe la icoane, a venit preotul sa inceapa slujba cu moliftele Sfantului Vasile si cand i-a pus epitrafirul in cap a inceput neica sa se zgaltaie si sa horcaie, familia o tinea ea tot isi dadea hainele jos de pe ea si ridica mainile amenintator spre preot dar nu-i facea nimic caci nu are voie si pe la jumatea rugaciunilor se mai linistise si de acum minune, singura isi tinea epitrafirul pe cap, in cele din urma a dat-o lucida familiei si a doua zi i-a spus sa revina la spovedanie completa cu toata familia sa nu mai manance carne cat o trai, asa i-a spus si sa o impartaseasca.. nimeni dintre membrii familiei nu avea vreo relatie cu biserica si in numai cateva minute ma uitam ce minune ca dupa asa un eveniment care i-a lovit din senin sa-i fi vazut cum sarutau covorul bisericii cu cata dragoste si il udau cu lacrimi... am plans si eu atunci ,ma mimunez cum suntunii atei, poate are Dumnezeu altceva pregatit pentru ei, e bine totusi sa nu-i judecam pe acesti bieti oameni care traiesc in bezna nestiintei..
Reply With Quote
  #3  
Vechi 27.05.2010, 15:13:32
mihele_m's Avatar
mihele_m mihele_m is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.02.2010
Locație: Timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 309
Implicit

Citat:
În prealabil postat de innocentul Vezi mesajul
si daca stiti si niste videoclipuri puteti lasa aici linkuri.. stiu ca e un subiect inspaimantator dar nu strica sa vedem ce ne asteapta cu lancezeala asta.. ce parere aveti despre acest parinte al bisericii copte din kairo makary younan-facator de minuni, am vazut pe net ologi din nastere pe care i-a vindecat pe loc! pacat ca nu mai regasesc filmuletul.. dar iata un link catre altelela sfarsitul scrierii..pe youtube sunt cateva dar ortodoxe doar putine, mult se practica acum exorcizarea la protestanti.. ca demonii se pare caies la numele lui Iisus.. chiar El a zis ca vor fii multi la judecata osanditi carora le va zice "nu va cunosc pe voi".. au dara nu in numele Tau am izgonit demoni?"pacat ca asta nu are traducere dar gasiti si cu traducere.. ateii..luati aminte copii si lasati educatia discovery ca sta intr-un picior si ala mandru si putred..incapatanat ..si i-as mai intreba de ce nu se dau la stiri astfel de filme sa vada multimea? de ce? nici cu lumina sfanta nu se dau.. acest parinte a fost interzis de guvernul egiptean ca multi musulmani s-au botezat ortodocsi.. uitati-va ce-i acolo!!cum aduce Dumnezeu la credinta adevarata noroadele..

http://www.youtube.com/watch?v=1Hjey...eature=related
Imi pare rau ca trebuie sa spun , eu am avut neplacuta si inspaimintatoarea ocazie sa vad acest lucru ,la o femeie din Maramures . Am fost in pelerinaj cu citiva ani in urma la Sf, Manastire Nicula din judetul Cluj. Dupa sfinta Liturghie sa impartit anafura ,si sa-u inceput a citi Rugaciunile Sf, Vasile cel Mare ,sau citit rugaciunile si in momentul ,cind preotii au aghesmuit nu va pot reda in cuvinte imaginile acelei femei ,filmele de groaza sunt nimic . Sunt lucruri reale si sa fiti convins ca ele exista si in zilele noastre - Sunt oameni fara frica de Dumnezeu care sau dat in Stapinirea Diavolului in totalitate . Sa ne rugam la Bunul Tata Ceresc ,ca cel rau sa nu puna stapinire pe noi sa avem suficienta incredere pentru al tine departe de noi toti .
Reply With Quote
  #4  
Vechi 27.05.2010, 15:19:30
voxdei55 voxdei55 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 30.10.2009
Locație: ANCONA..iTALIA
Religia: Ortodox
Mesaje: 217
Talking Raspuns,

Exista cineva pe acest forum care vede mereu indraciti peste tot..se cheama Mihait,este expert in draci si indraciti
Reply With Quote
  #5  
Vechi 27.05.2010, 15:21:52
innocentul
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit alt link

acelasi parinte makari-sa-l tina Bunul Dumnezeu! dar nu numai in ce-i ce se dau de bunavoie.. eu am vazut un caz si un film romanesc despre acest caz in care victima era ortodoxa cu viata activa si duhovnicul ei spunea ca era o incercare ceva gen iov care deasemenea nu era "un mare pacatos".. diavolii spuneu ca vor iesi de sarbatoarea Maicii Domnului au stat ceva in biata fata.. sunt cazuri foarte severe cum a fost annelisse michel.. poloneza care a murit, in care erau 6 diavoli cei mai mari.. unul pretindea ca e insusi lucifer, altul allui iuda altul al lui cain, al lui hitler si al lui nero..exista o inregistrare sonora cu aceste exorcizari dar nu indraznesc sa le pun aici, sunt dincolo de rezistenta psihica a pacatosului de rand..

http://www.youtube.com/watch?v=5twCe...eature=related
Reply With Quote
  #6  
Vechi 27.05.2010, 15:42:57
horatiu.miron's Avatar
horatiu.miron horatiu.miron is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.04.2010
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 816
Implicit

E de ajuns sa va uitati la orice reprezentatie live a celor de la The Prodigy.
__________________
Quidquid latine dictum sit, altum sonatur.

User vechi: hmiron.
User si mai vechi: scrabble.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 27.05.2010, 16:06:10
windorin's Avatar
windorin windorin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.10.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.402
Implicit

Sa ne fereasca Domnul de toata lucrarea celui rau si viclean.

Indracitii au existat si vor exista pana la sfarsit. Din mila Domnului insa, nu multi sunt cei care ajung sa ii vada.
La manastirea Sihastria, judetul Neamt, stiu ca se fac uneori Sfinte Masluri pentru asemenea cazuri.
__________________
"Intru aceasta vor cunoaste toti ca sunteti ucenicii Mei, daca veti avea dragoste unii fata de altii." (Ioan 13,35)
"Va spun ca pentru orice cuvant desert, pe care-l vor rosti, oamenii vor da socoteala in ziua judecatii." (Matei 12,36)

Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Asa ceva nu am mai vazut costel Stiri, actualitati, anunturi 19 20.12.2015 14:40:25
Sa povestim ce am vazut cozia Exorcismul 143 24.02.2013 19:31:45
merita vazut Sf.Asteapta Generalitati 18 30.08.2011 10:25:30
Ati mai vazut asa ceva? dan_ion Rugaciuni 26 15.02.2010 00:02:51
Un documentar cum nu am mai vazut. Luca_002 Generalitati 46 15.12.2007 00:53:54