Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 18.02.2011, 18:20:03
mara2008's Avatar
mara2008 mara2008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.05.2008
Locație: Orasu cu KM 0 inlacrimat...
Religia: Ortodox
Mesaje: 444
Implicit Un batran bolnav si flamand are nevoie de ajutor

Azi am citit despre acest batran in ziarul "Din toata inima" si am vorbit cu el la telefon.M-a impresionat profund ,este un poet din hunedoara.
Mesaju ce il fac la rugamintea lui este urmatorul:
Dragi crestini
Am 66 de ani si din copilarie sufar de o boala incurabila rara:boala Lobstein a oaselor de sticla si sufar si cu inima.Din cauza acesti boli nu am putut avea o viata normala caci nu pot umbla decat in carje sau scaunu cu rotile.Cat eu trait parinti mei ,am trait si eu ,din pacate dupa moartea lor am ramas fara sprijin si fara ajutor.Am o pensie sociala de 350lei si un ajutor de handicap de 293lei din care cheltui lunar 318lei pe medicamente restu ducandu-se pe facturi.Sant un om credincios si fiind indemnat de Cuvantul lui Dumnezeu apelez la ajutorul dvs pentru alimente de regim si cativa banuti caci iarna asta a fost foarte grea neavand bani de lemne mi-au degerat ambele picioare.
Le multumesc celor ce vor citi apelu meu si imi vor intinde mana dupa puterile lor.
Iosif June,com. Rapoltu Mare 110,cod 337365,jud.Hunedoara,tel 0254.26.40.03
Doamne ajuta!
__________________
O,vorba buna balsam pentru suflet!
Reply With Quote
  #2  
Vechi 18.02.2011, 18:31:59
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Oare ce facem cu restul de sute de mii de batrini care fac foamea si nu au pe nimeni care sa vorbeasca despre ei pe forum?

Pe oriunde mergem prin Romania, trebuie sa avem sacosile pline de haine si mincare dupa noi pentru a ajuta cit putem fiecare, PE LOC, nu numai din publicitatea facuta de cunostinte.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 18.02.2011, 18:35:35
mara2008's Avatar
mara2008 mara2008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.05.2008
Locație: Orasu cu KM 0 inlacrimat...
Religia: Ortodox
Mesaje: 444
Implicit Imi cer iertare pentru apelu meu

Nu am vrut sa supar pe nimeni si imi cer iertare celor pe care i-am suparat.Daca am gresit va rog cereti dnului adm sa stearga acest topic.
Promit sa nu mai scriu nimic niciodata pe acest forum.
Multumesc
__________________
O,vorba buna balsam pentru suflet!
Reply With Quote
  #4  
Vechi 18.02.2011, 18:37:09
dianagroza's Avatar
dianagroza dianagroza is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 22.10.2010
Locație: Iasi, Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 714
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mara2008 Vezi mesajul
Nu am vrut sa supar pe nimeni si imi cer iertare celor pe care i-am suparat.Daca am gresit va rog cereti dnului adm sa stearga acest topic.
Promit sa nu mai scriu nimic niciodata pe acest forum.
Multumesc
Va uitati la spusele lui andrei?
Vorbeste ca sa nu taca.
Sunt sigura ca vor fi oameni care il vor ajuta.
Nu va descurajati asa repede.
__________________
AMIN! Intru Imparatia Ta cand vei veni, pomeneste-ne pe noi Doamne, cand vei veni intru Imparatia Ta!
Reply With Quote
  #5  
Vechi 18.02.2011, 18:48:29
Miha-anca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
Oare ce facem cu restul de sute de mii de batrini care fac foamea si nu au pe nimeni care sa vorbeasca despre ei pe forum?

Pe oriunde mergem prin Romania, trebuie sa avem sacosile pline de haine si mincare dupa noi pentru a ajuta cit putem fiecare, PE LOC, nu numai din publicitatea facuta de cunostinte.
Pe aceia ii ajuta masonii, nu-i asa, Andrei?!? In schimb pe acesta sa-l ajutam noi, dupa puteri.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 18.02.2011, 22:31:03
calator prin ploaie calator prin ploaie is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2011
Locație: intre rai si iad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Thumbs down

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
Oare ce facem cu restul de sute de mii de batrini care fac foamea si nu au pe nimeni care sa vorbeasca despre ei pe forum?

Pe oriunde mergem prin Romania, trebuie sa avem sacosile pline de haine si mincare dupa noi pentru a ajuta cit putem fiecare, PE LOC, nu numai din publicitatea facuta de cunostinte.
andrei si cozia....esti teribil de rautacois acum! si stii ceva? decat stadioane de fotbal sau stiu eu ce rahaturi, mai bine adaposturi si case de batrani saraci! Cine n-are batrani sa-si cumpere.,...Si da...nu-i rusine sa incerci pe orice cale sa ajuti un suflet! Asta nu inseamna ca iti e musai cunostinta! Candva vei fi si tu batran si cine stie ce surprize iti rezerva soarta!
Reply With Quote
  #7  
Vechi 18.02.2011, 22:43:44
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mara2008 Vezi mesajul
Nu am vrut sa supar pe nimeni si imi cer iertare celor pe care i-am suparat.Daca am gresit va rog cereti dnului adm sa stearga acest topic.
Promit sa nu mai scriu nimic niciodata pe acest forum.
Multumesc
Stati linistita,din cate a spus andrei nu v-a facut o acuzatie din a da acest anunt,se intreba retoric ce facem cu ceilalti batrani,caci stim ca sunt o gramada,mai ales pe la sate,unde agricultura este de izbeliste iar locuri de munca ioc! Si cum nu sunt nici asociatii sau organizatii pt acesti nefericiti ai sortii,practic ei raman la mila omului de rand!

Bine ati facut ca ati scris despre cazul lui,poate multi saraci vor apuca primavara viitoare daca ne vom interesa de ei!
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 19.02.2011, 02:00:38
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
Stati linistita,din cate a spus andrei nu v-a facut o acuzatie din a da acest anunt,se intreba retoric ce facem cu ceilalti batrani,caci stim ca sunt o gramada,mai ales pe la sate,unde agricultura este de izbeliste iar locuri de munca ioc! Si cum nu sunt nici asociatii sau organizatii pt acesti nefericiti ai sortii,practic ei raman la mila omului de rand!

Bine ati facut ca ati scris despre cazul lui,poate multi saraci vor apuca primavara viitoare daca ne vom interesa de ei!
Multumesc Yasmi, asta este ce am vrut sa transmit.
Nu am eu nimic cu anuntul omului!
Reply With Quote
  #9  
Vechi 19.02.2011, 02:27:23
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
Multumesc Yasmi, asta este ce am vrut sa transmit.
Nu am eu nimic cu anuntul omului!
De data chiar am inteles ce ai vrut sa spui,pt ca practic,asa ma imaginam si eu prin romania,cu van-ul plin de alimente,haine si mancare pt animale...
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 19.02.2011, 02:36:22
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit ?

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
Multumesc Yasmi, asta este ce am vrut sa transmit.
Nu am eu nimic cu anuntul omului!
Ba da, Andrei, ai o MARE problemă, cu cel de lângă tine, căci oricum nu-ți pasă de nimeni și de nimic ! Batjocură, batjocură , ce te va costa mai devreme sau mai târziu, dar te va costa scump băiete !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ce sa fac? Am nevoie de ajutor Raluca06 Nunta 121 17.12.2012 20:55:23
Va rog,am nevoie de ajutor! claudelina Despre Biserica Ortodoxa in general 5 08.08.2011 22:12:30
Am nevoie de ajutor Idyahoo Generalitati 36 13.04.2010 21:38:50
am nevoie de ajutor romanianblues Nunta 10 07.02.2010 00:52:32
am nevoie de ajutor vsovi Umanitare 2 29.07.2007 18:31:48