Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Religia Islamica
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #17  
Vechi 28.06.2009, 05:59:34
ro2009 ro2009 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 23.06.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 13
Implicit

Nu vreau sa contest cum sunt sau cum nu sunt musulmanii. Nu cunosc nici macar unul asa ca nu-mi pot da nici macar cu parerea in aceasta privinta.

Stiti ceea ce este nervant de suparator in lumea noastra ? Ca denigrarile, barfele, scandalurile se vand ca painea calda, fie ele pe un site,in ziare, la radio sau televizor. Nu cred ca un om cu credinta in Dumnezeu (orice religie ar avea el) poate face ceva pentru denigrarea altei religii, persoane, etc ... si cu atat mai putin un crestin adevarat, iar cei 7 ani de acasa te invata sa respecti oamenii si credintele, traditiile si obiceiurile lor.

Cand ma duc in piata sa cumpar cartofi ... ma duc ma uit cum arata cartofii, intreb de pret si cumpar ce-mi convine. Dar niciodata nu m-as pune langa vanzatorul de cartofi urati si scumpi ca sa spun oamenilor care trec pe acolo sa nu cumpere de la el.

Cam asa si in cazul asta, cum as putea sa ma uit in pe site-ul cuiva care sta langa religia islamica si spune oamenilor nu intrati aici.

Exista traducerea coran-ului ? Si in limba Romana ?

Nu prea pot sa uit un lucru care nu-l stiu. Inca nu am citit materiale islamice, ci doar din cartile de istorie si de pe la televizor ce mai am si eu documentatie. As vrea sa te intreb Traditie ce sunt "haditurile" ?

Dupa ce am postat ultima si am zis ca as vrea sa ma duc la o asociatie islamica, am gasit pe net chiar Asociatia Romanilor Convertiti la Islam, iar pe site-ul lor marturii de convertire chiar si a unor fete romance, si revenind la informatiile primite de la Anna21 intrebarea mea este oare fetele astea nu stiu cum le este impus sa se imbrace ?

Daca tot ajung pe acolo ce spuneti sa ma ajutati cu o lista de intrebari care sa le-o pun ?

Va multumesc din suflet pentru ca ma suportati, si pentru ca-mi sunteti alaturi in aceste momente, iar daca gresesc cu ceva va rog sa ma intreptati caci cu siguranta nu am credinta necesara pentru a nu putea fi ispitit.
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
vesnicia iadului costi21 Din Noul Testament 14 26.02.2013 17:01:34
Focul iadului Profetul de carton Secte si culte 500 29.12.2012 16:49:09
Despre vesnicia chinurilor iadului topcat Generalitati 358 29.11.2012 23:42:39
Socant: avem dovada existentei iadului! Florin-Ionut Alte Religii 11 11.11.2010 17:08:08
Franta: interzicerea purtarii valului islamic in public este constitutionala horatiu.miron Religia Islamica 120 24.10.2010 23:22:10