Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 27.07.2010, 17:08:39
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit A implinit 130 de ani

A implinit 130 de ani
Autor Redactia

Antisa Khvichava, o femeie din Georgia, a sărbătorit, joi, 8 iulie, cea de-a 130-a aniversare a sa, potrivit rudelor și documentelor oficiale. "Mă simt puțin slăbită, dar nu vreau să stau în pat", a declarat Antisa Khvichava, cu ochii strălucind, în timp ce vorbea cu vizitatorii modestei sale case situate într-un sat din munții Georgiei.Vecinii și oficialii locali s-au adunat la casa îngrijită în care aceasta locuiește cu fiul său, Mihail, și mai mulți nepoți. "Îi doresc toate cele bune mamei. Mama va rămâne mama, chiar și la 300 de ani", a spus Mihail.Numeroase documente, inclusiv pașaportul său din epoca sovietică, decizia de pensionare și note de arhivă arată că femeia este născută pe 8 iulie 1880.Soțul lui Khvichava a murit în 1949, iar un fiu al ei a decedat și el, însă femeia are 10 nepoți, 11 strănepoți și stră-strănepoți al căror număr exact nu îl mai cunoaște. Khvichava, care a urmat doar școala primară, și-a petrecut viața cultivând ceai, porumb, legume și având grijă de vite. "Am muncit întotdeauna, mi-am cultivat pământul. Soțul meu a murit și am încercat să-mi cresc copiii cât de bine am putut", a spus aceasta. Apoi, la a cincea încercare, a stins lumânările de pe uriașul tort alb de aniversare - trei lumânări în forma cifrelor "130". (mediafax)
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Manastirea Esanca a implinit in ziua hramului un an de la infiintare NECTARIE Biserica Ortodoxa Romana 1 09.01.2011 00:36:39
Profetiile mesianice s-au implinit in Hristos georgeval Din Vechiul Testament 31 28.04.2008 20:30:16