Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 14.09.2010, 13:46:07
o_tzaranca o_tzaranca is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.11.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 462
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Traditie1 Vezi mesajul
Sunt de acord că internetul e și el un idol, dar asta nu are legătură cu topicul.

Situl Answering Islam e realizat de un grup de creștini, pot fi și catolici între ei, nu doar protestanți. Asta nu înseamnă că sunt greșite. Dacă l-ai studia te-ai convinge că sunt obiectivi și foarte bine documentați. Celelalte adrese sunt de situri musulmane (cu excepția curanului, care e pe un site ateu, dar traducerea e luată din surse musulmane): paginile de pe wiki sunt realizate de musulmani la fel situl în care se explică că Maria ar fi sora spirituală a lui Aaron fiindcă face parte din aceeași spiță de neam. Văd că nu ai citit cu atenție.
traditie١ (am inlocuit cifra araba unu ,cu cifra indiana ١ folosita de arabi)

e prima data cand intru pe stufoasele site-uri cu tema dvs.favorita-contradictii in islam-e posibil sa gresesc.
dar nu inteleg de ce nu recunosteti ca aveti o contadictie in propriile contradictii.
e important sa stiu sursa acestor siteuri,ca daca e cineva care si in evanghelii citeste fratii lui Iisussi accepta aceasta ca dogma a credintei lor ,ca sa nu mai zic ca nu cinstesc pe Maica Domnului,pt.mine nu prezinta nici o credibilitate.
parerea mea ,ca aici este o chestie de genealogie-ca aici e un mare clenci intre cele 3 religii-poti studia asta personal,pe baza site-rilor islamice,ca daca vrei sa-i ataci pe musulmani,mai intelept este sa-ii ataci cu propriile arme.
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Istorie a islamului si Coranului Petruta2 Religia Islamica 0 24.05.2007 01:43:36