Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Mari Duhovnici si predicile lor
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 17.10.2010, 21:21:21
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ovidiu-s Vezi mesajul
[COLOR=black]Fiți măi oameni serioși! Dacă Dumnezeu vrea să vă îndrume o va face cum știe El cel mai bine. Prin ceea ce numim noi deseori noroc sau întâmplare. Nu prin semne, arătări și minuni de care nu suntem vrednici.[/COLOR]
[COLOR=black]Ioan 20.29 " Fericiți cei ce n-au văzut și au crezut!" [/COLOR]

[COLOR=black]Matei 6.31-33 "Deci, nu duceți grijă, spunând: Ce vom mânca, ori ce vom bea, ori cu ce ne vom îmbrăca?Că după toate acestea se străduiesc neamurile; știe doar Tatăl vostru Cel ceresc că aveți nevoie de ele.Căutați mai întâi împărăția lui Dumnezeu și dreptatea Lui și toate acestea se vor adăuga vouă." [/COLOR]

[COLOR=black]Psalmi 117.6 "Domnul este [COLOR=black]ajutorul meu, nu mă voi teme de ce-mi va face mie omul.[/COLOR]" [/COLOR]

[COLOR=black]Lasați-l în pace pe acest uns al Domnului. Lăsați-l pe părintele Pomohaci să răspundă doar pentru sufletul lui, nu și pentru al vostru. [/COLOR]
[COLOR=black]Stau la câțiva kilometri de Moșuni. Am vecini și rude cărora părintele Pomohaci le-a "deschis Cartea" și le-a deschis și punga. Culmea e că puținele lucruri (majoritatea despre trecut, inutile de altfel, ce nu au schimbat deloc situația respectivilor), care părintele le-a spus despre ei erau adevărate. Aceste amăgiri sunt specifice demonilor. Aceștia nu au darul înainte-vederii adevărate și puterea schimbării Răului în Bine. [/COLOR]
[COLOR=black]Sunt curios să văd cu ce se va alege d-na Nutzy de pe urma întâlnirii cu părintele Pomohaci.[/COLOR]
Mă tot gândesc la sărmana Nuți (Lenuța)de când ne-a spus Lavrențiu despre nenorocirea care s-a abătut asupra familiei sale.
Dumnezeu s-o întărească și să o apere.
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Cristian Pomohaci si Vasile Marcus ,ce parere aveti despre muzica lor? tigerAvalo9 Generalitati 53 30.08.2017 11:36:24
Despre parintele Cristian Pomohaci mela me Generalitati 85 30.04.2013 18:51:43
A murit Cristian Paturca antiecumenism Generalitati 43 26.01.2011 20:26:11
Cristian Pomohaci maxx2000ro Generalitati 14 05.05.2010 13:54:24
Cristian pomohaci catalinabalhui Stiri, actualitati, anunturi 2 20.07.2009 19:32:37