Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 31.07.2011, 15:16:20
antoradoi's Avatar
antoradoi antoradoi is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.01.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 146
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
Nu amesteca reiki cu bioenergia. Nici pe departe nu e acelasi lucru.
Buna,DragosP!Daca ceea cea ai scris mai sus se refera cumva la comment-ul meu la post-ul Adrianei din Cluj..
...iti pot spune ca,personal, nu sint preocupata nici de una (reiki) nici de alta (bioenergia).Eu am commentat asa la modul general,despre alte modalitati de vindecare decit cele conventionale si /sau ATESTATE. Atit si nimic mai mult.In ceea ce ma priveste ,CRED ca,RUGACIUNEA este cea care deschide...CALEA!Eu,spre ex,am fost 1,1/2 ani paralizata(la pat).Desi am fk tratament medicamentos-agesiv!!!- ,timp de 1 an si 2 luni -devenisem o leguma,un mort viu...-.CALEA ,spre vindecare ,am gasit-o (intimplator sau nu) in PLANTE,dupa ce in mod repetat am refuzat chirurgia,mult recomandata,in cazul coloanei vertebrale.Si,cind medicii mei se asteptau sa dau "ortul popii" cum se zice,dupa ce ma suprasaturase-ra de injectii si pilule,care mai de care cu nume mai pompos si mai costisitoare,de tot felul de procedee,ca fizioterapia si derivatele ei,si cind se asteptau ca rinichii mei suprasaturati de toate aceste super-mega-chimicale ,sa cedeze ,eu am decis ca pun STOP medicamentelor si ma pun pe ceaiuri.Si..dupa 2 luni m-am ridicat,in sfirsit ,oarecum, mai spre vertical,si mi-au slabit durerile.Apoi dupa alte 2-3,de ceaiuri ,de rugaciune si ,mai ales de IMPARTASANIE DEASA (la fiecare SF LITURGHIE),am ajuns in starea: BIPEDA.Mersesem in 4 labe destul,chiar in vazul a zeci de oameni,care se uitau ca la urs...Calea ,pt mine a fost ceaiul numit COADA CALULUI,insotita de rugaciune si Impartasanie(e valabil si inversa).Pt altcineva ,Calea spre vindecare poate fi ALTA(poate reiki,ce stim noi).Dumnezeu stie ce ne pune la indemina.Important este sa-I cerem.Dumnezeu este STAPINUL DARURILOR.EL imparte unora, unul dintre darurile SALE,darul vindecarii,iar noi ,in urma CERERII INSISTENTE,a RUGACIUNII,putem avea sansa de a fi pusi in prezenta unuia dintre POSESORII DARULUI.Eu nu aveam sansa sa merg la Clinica din Austria!!!.. dar am ajuns ,cu binecuvintarea lui Dumnezeu,in curtea unui om care,vazindu-ma, mi-a daruit vreo 2 saci( la propriu) de Coada Calului...Multumesc lui Dumnezeu! Toate bune!
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Acupunctura, Hipnoza, Reiki, Radiestezia reprezinta vrajitorie sau nu? mihaisepo Vrajitoria 58 06.11.2018 01:27:29
Reiki si tentatii oana Re Alte Religii 157 02.09.2017 16:59:59
Reiki Riluri Intrebari utilizatori 95 05.11.2015 16:48:52