Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 06.04.2009, 00:37:13
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit Membrii uitati, membrii disparuti ai forumului nostru!

M-am obișnuit mult cu acest forum și cu cei de aici, fiecare ocupând un loc în sufletul meu, indiferent de nu am fost mai în totdeauna , pe aceași lungime de undă cu toți de aici, inclusiv cu scrabble , care în mintea lui copilărească mă consideră vrajmaș. Am deschis acest topic, cu un singur scop, pentru a vedea ce se întâmplă cu cei ce pur și simplu au dispărut brusc și care mulți din ei erau de nădejdie pe aici. Am o listă de prieteni și de câteva ori pe săptămână o parcurg cu mult drag, pentru că așa și este normal și firesc , de a vedea cât de cât ce fac cei din listă. Gândul îmi merge și la ceilalți în egală măsură, efectiv îi țin minte pe toți , după id. , după stilul de a scrie, a gândi. Revenind , pentru prima intervenție în acest topic "al disparițiilor și uitărilor", amintesc pe : Loryb , o fată minunată din S.U.A , cu multă dorință de învățare și cu mult bun simț, ce nu a mai postat din nainte de 17 decembrie , anul trecut. Eugenia , o altă membră minunată , ortodoxă pe stil vechi , ce vroia să se căsătorească, dornică de învățătură creștină. A dispărut brusc de câteva luni. Nu mai spun de maria55 ( parcă) , dispărută de un an. Cu Jenica, m-am liniștit, am vorbit pe messenger , de fapt acum are id-ul Eduard. Deci : Loryb, Eugenia, Maria , dați-ne un semn !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
  #2  
Vechi 06.04.2009, 23:44:45
Anca-Miha
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Mie imi lipseste Elena "Va iubesc". Nu a mai scris de mult timp.
  #3  
Vechi 07.04.2009, 00:02:47
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Anca-Miha Vezi mesajul
Mie imi lipseste Elena "Va iubesc". Nu a mai scris de mult timp.
Daa, Elena , am uitat de ea și chiar azi mi-am adus aminte de ispita_ta, scria interesant, era inteligentă, stăpânea psihologia.
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
  #4  
Vechi 07.04.2009, 00:03:50
Anca-Miha
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Daa, Elena , am uitat de ea și chiar azi mi-am adus aminte de ispita_ta, scria interesant, era inteligentă, stăpânea psihologia.
Ispita e pe forum.
  #5  
Vechi 07.04.2009, 00:11:22
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Anca-Miha Vezi mesajul
Ispita e pe forum.
M-a bufnit râsul , de am trezito și pe soție ! Da , ispita e pe forum, are dublu înțeles. Sărut mâna pentru informație , dragă Anca.
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
  #6  
Vechi 07.04.2009, 00:20:37
Anca-Miha
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Iertare sotiei tale, ca fac afirmatii cu dublu sens, dar nu departe de adevar.
M-ai facut si pe mine sa zambesc, realizand ce a scris. Intr-adevar, ispitele sunt multe pe forum.
  #7  
Vechi 07.04.2009, 00:20:59
MarinaAlca's Avatar
MarinaAlca MarinaAlca is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2008
Locație: The Land from Down Under
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.048
Implicit

Si Urzicuta vad ca nu a mai aparut de mult !
  #8  
Vechi 07.04.2009, 05:03:16
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
și chiar azi mi-am adus aminte de ispita_ta, scria interesant, era inteligentă, stăpânea psihologia.
nu, nu a disparut colega noastra ce scria sub acest nume, ci doar si-a schimbat id-ul, acum e moro.d (sper ca am retinut bine noul id).
  #9  
Vechi 07.04.2009, 05:28:46
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Eu nu stiu cum de au reusit unii sa-si pastreze nick-urile vechi?

Mie-mi lipseste colors , Liviu, si altii care scriau cu mult discernamint, inteligenta sclipitoare si curaj
  #10  
Vechi 07.04.2009, 05:31:29
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

daa, la capitolul "postari de exceptie" mie imi lipseste Grigorie.
Subiect închis

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Va rog, uitati-va si spune-ti ce parere aveti. Laura19 Generalitati 1 10.01.2012 18:43:21
Membrii plecati , membrii disparuti si membrii "renascuti" , ai forumului nostru ! cristiboss56 Generalitati 331 23.09.2011 08:08:13
Ia uitati ce prostii spune un actor care se crede mare in Romania, Mihai Bendeac Delirul Generalitati 9 11.05.2010 02:26:32
Biserica Ortodoxa in relatia cu proprii membrii Julius Biserica Ortodoxa in relatia cu alte confesiuni 2 09.08.2009 05:51:36