Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 10.09.2010, 01:30:46
icamilin's Avatar
icamilin icamilin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2007
Locație: Timisoara Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 737
Implicit Doamne ajuta!

Dragii mei!
Va anunt ca voi lipsi cateva zile, plec pe la manastiri sa ma rog pentru familie, copii si nepoti si nu in ultimul rand pentru surioara mea bolnava.
Nu am noutati in ceea ce o priveste, se recupereaza dupa operatie, face miscari cu mana stanga, a primit rezultatul analizei la cei 18 buc ganglioni scosi dar din analizele facute, doar unul a fost atacat de cancer.
Desi credeam ca se afla intr-o stare incipienta, doctorul zice ca de un an de zile a inceput sa creasca nodulul, in urma unui soc puternic ( cumnatul meu, anul trecut a facut infarct ), sigur ca spaima era normala la un asemena eveniment, dar cine s-ar fi gandit atunci la ceea ce am aflat acuma.
Nadajduim la mila bunului Dumnezeu, El o poate vindeca!
Pana la noi vesti, va voi pomeni pe toti pe unde voi poposi!
Multa sanatate tuturor si numai ganduri bune, de la icamilin.
__________________
" Fiti buni intre voi si milostivi, iertand unul altuia, precum si Dumnezeu v-a iertat voua in Hristos "
Reply With Quote
  #2  
Vechi 10.09.2010, 02:24:12
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit

Citat:
În prealabil postat de icamilin Vezi mesajul
Dragii mei!
Va anunt ca voi lipsi cateva zile, plec pe la manastiri sa ma rog pentru familie, copii si nepoti si nu in ultimul rand pentru surioara mea bolnava.
Nu am noutati in ceea ce o priveste, se recupereaza dupa operatie, face miscari cu mana stanga, a primit rezultatul analizei la cei 18 buc ganglioni scosi dar din analizele facute, doar unul a fost atacat de cancer.
Desi credeam ca se afla intr-o stare incipienta, doctorul zice ca de un an de zile a inceput sa creasca nodulul, in urma unui soc puternic ( cumnatul meu, anul trecut a facut infarct ), sigur ca spaima era normala la un asemena eveniment, dar cine s-ar fi gandit atunci la ceea ce am aflat acuma.
Nadajduim la mila bunului Dumnezeu, El o poate vindeca!
Pana la noi vesti, va voi pomeni pe toti pe unde voi poposi!
Multa sanatate tuturor si numai ganduri bune, de la icamilin.
Dumnezeu sa ai aiba grija de tine pe unde mergi si Maica Domnului sa te acopere cu Acoperamantul ei cel Sfint.
__________________
Rugaciunea care-i plansa
In a lacrimei parau,
Te sfinteste si te-nalta
Ca sa-l vezi pe Dumnezeu!
Reply With Quote
  #3  
Vechi 11.09.2010, 03:00:25
icamilin's Avatar
icamilin icamilin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2007
Locație: Timisoara Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 737
Implicit Doamne ajuta!

Multumesc frumos Vasilica de urari, am sa va pomenesc cu mult drag pe unde ma voi opri sa las un acatist, sa vars o lacrima, sa ma rog si sa nadajduiesc la mila bunului Dumnezeu!
__________________
" Fiti buni intre voi si milostivi, iertand unul altuia, precum si Dumnezeu v-a iertat voua in Hristos "
Reply With Quote
  #4  
Vechi 24.09.2010, 00:21:06
icamilin's Avatar
icamilin icamilin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2007
Locație: Timisoara Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 737
Implicit Revin cu vesti!

Iata ca m-am intors din concediu si din pacate nu am vesti foarte bune referitoare la starea sanatatii Corneliei.
Acum doua zile au ajuns analizele care sunt rele : cancer agresiv
Probabil va incepe tratamentul cu citostatice mai devreme decat era prevazut, chiar daca nu i s-a scos tubul care colecteaza ceea ce se scurge de la operatie.
Ne lasam in grija bunului Dumnezeu, suntem mici, neajutorati, cu dorinta de a trece cu bine peste greaua perioada care se anunta. Dar cu multa rugaciune vom reusi impreuna. Va rog din suflet sa o pomeniti in continuare pe surioara mea Cornelia si pe Steluta, prietena mea din copilarie, care a trecut de cea de-a treia sedinta de citostatice, cu greu, cu dureri dar cu mult optimism in suflet. Doamne ajuta!
__________________
" Fiti buni intre voi si milostivi, iertand unul altuia, precum si Dumnezeu v-a iertat voua in Hristos "
Reply With Quote
  #5  
Vechi 24.09.2010, 07:05:46
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Citat:
În prealabil postat de icamilin Vezi mesajul
Iata ca m-am intors din concediu si din pacate nu am vesti foarte bune referitoare la starea sanatatii Corneliei.
Acum doua zile au ajuns analizele care sunt rele : cancer agresiv
Probabil va incepe tratamentul cu citostatice mai devreme decat era prevazut, chiar daca nu i s-a scos tubul care colecteaza ceea ce se scurge de la operatie.
Ne lasam in grija bunului Dumnezeu, suntem mici, neajutorati, cu dorinta de a trece cu bine peste greaua perioada care se anunta. Dar cu multa rugaciune vom reusi impreuna. Va rog din suflet sa o pomeniti in continuare pe surioara mea Cornelia si pe Steluta, prietena mea din copilarie, care a trecut de cea de-a treia sedinta de citostatice, cu greu, cu dureri dar cu mult optimism in suflet. Doamne ajuta!
Dumnezeu sa le aiba in paza si ocrotirea lui pe Cornelia si Steluta,precum si pe tine sa te intareasca sa depasesti aceasta incercare!
Important este sa nu va pierdeti nadejdea si sa aveti credinta ca la Dumnezeu totul se poate!
Dumnezeu sa va binecuvinteze!
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share
Reply With Quote
  #6  
Vechi 24.09.2010, 07:11:08
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Rugăciune către Prea Sfânta Născătoare de Dumnezeu

O, Maică Sfântă a celor ce cheamă cu evlavie numele tău! O, grabnică ajutătoare a neamului creștinesc, nădejde a celor deznădăjduiți! La tine alerg când mă aflu în necazuri și în dureri, așteptând milostivirea ta.
Nici un muritor nu a cunoscut o durere mai mare decât ai cunoscut-o tu, atunci când L-ai văzut pe Preadulcele tău Fiu răstignit pe cruce. Nici o mamă nu a plâns pentru fiii ei cât ai plâns tu pentru căderile și durerile noastre. O, câte icoane ai udat cu lacrimile tale, ca să vădești creștinilor grija pe care le-o porți. Cum ai făcut să izvorască lacrimi din ochii tăi zugrăviți de mâini omenești!
Știind marea ta grijă pentru cei ce laudă numele tău, te rog, Preacurată, vezi suferința mea și neputințele mele, Preasfântă Fecioară, și nu mă lăsa să fiu biruit de ele.
Știu minunile tale, știu dragostea pe care o arăți neamului creștinesc. De multe ori te-ai arătat în chip minunat și ai dăruit vindecare celor dreptcredincioși.
Ajută-mă, Maică Preasfântă, ca simțind că mă acoperi cu sfântul tău acoperământ, să te cinstesc împreună cu toți îngerii și sfinții în toate zilele vieții mele. Amin.
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share
Reply With Quote
  #7  
Vechi 24.09.2010, 09:27:07
IOLANDA IOLANDA is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.03.2010
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 368
Post Reintoarcerea din cadere-Pocainta nesfarsita

Tu darnica Maica,Povatuitoare de taina Doamna nadejdii,a inserarii albastre, Stapana cu trei luceferi pe haina, Si sfanta Anghira a neputintelor noastre! Catre Tine din nou,iata ,am venit! Rapus sunt de lume,de ganduri robit, Ca dupa sfatul cel sfant si binecuvintare partas m-am facut la mintuirea mea; Hotarare am pus ,indreptata si tare, sa ma silesc toata clipa a ma ruga. Dar idol de tarana cugetul meu nu-mi lasa ragazul sa ma statornicesc sa fac din rugaciune ,cristelnita lui Dumnezeu intru zdrobirea inimii ,spre care ravnesc, Ajuta-ma dara,Ajutatoarea mea si da-mi darul lacrimilor pocaintei ca sa spal cu ele duhul neputintei si invredniceste-ma iarasi sa-ti pot canta: Bucura-te ,bunavointa de roua ce pe credinciosi ii intaresti; Bucura-te ,ajutorinta si in cadere a celor neduhovnicesti; Bucura-te ,acoperamint ce te asterni peste orice slabiciune; Bucura-te .Mireasa urzitoare de nesfarsita rugaciune!!!!.........................ai grija Maicuta Sfanta de roaba ta Cornelia in incercarea ei.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Doar o curiozitate Rusu Tessian Teologie si Stiinta 10 11.02.2011 23:52:24
Doar o intrebare, va rog! Maximovici Generalitati 0 05.06.2008 11:21:08
viata-doar un vis? oni91 Teologie si Stiinta 7 12.02.2008 12:50:00
Doar curioasa Glamorous_witch Generalitati 9 04.12.2007 20:43:01
doar cununie? Z.Lidia Nunta 11 12.10.2007 17:37:34