Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #131  
Vechi 16.05.2024, 09:36:24
David_1859 David_1859 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.01.2019
Mesaje: 323
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
George Nicolae Simion, pentru prima dată tată
Ce am observat din anumite fotografii, este că Georgică face ce face și ascunde mereu chipul copilului, ceea ce ridică semne de întrebări cu privire la atacurile sau jignirile unora că de fapt nu ar fi fiul lui. Mai mult, îmi aduc aminte că totuși copilului „i s-ar fi arătat chipul” la o ecografie când Georgică spunea „Seamănă cu tine, prietene”, fără să se înțeleagă despre care „prieten” ar fi vorba, nu știu dacă se referea la sine însuși.

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
(foarte aproape de Sfântul Gheorghe ocrotitorul său spiritual și al cărui nume îl poartă):
Sfîntul Gheorghe era pe drapelul de luptă al voievodului și armatei Moldovei cel puțin pe vremea lui Ștefan cel Mare. E clar că Georgică a terfelit mult prea mult simboluri naționale și chiar spirituale, încât cred că sfîntul îi va înfige „o lance spirituală” de pe lumea cealaltă lui Georgică de să îl pună la punct pe acest nemernic pentru destulă vreme.

Last edited by David_1859; 16.05.2024 at 17:38:17.
Reply With Quote
  #132  
Vechi 16.05.2024, 10:15:22
David_1859 David_1859 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.01.2019
Mesaje: 323
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Tre să fii sado-masochist să-i lași să câștige pe cei care n-au pregetat să-ți facă rău, (...)
În 2020 am primit un sms de la AUR ce zicea „Nu lăsa tîlharii să câștige!”. Văd că se vine din nou cu aceleași povești, doar că situația lui Georgică și a AURului este mult mai gravă decât atunci, practic AURiștii în frunte cu Georgică solicită să-i lăsăm pe tîlharii de ei să câștige, nu pe ceilalți tîlhari, pentru ca Georgică și slugile sale de AUR să dea în modul cel mai antinațional, antiortodox și practic infracțional, cetățenii la aproape 1 milion de evrei, pentru ca aceștia să poată ulterior să invadeze România „cu acte în regulă”, să-și „ia țara lor” „în stăpînire”, sau cum spune Georgică mai nou, după neomarxiștii din rîndul cărora făcea parte în trecut, să-și „ia țara înapoi”.
Reply With Quote
  #133  
Vechi 16.05.2024, 10:40:50
David_1859 David_1859 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.01.2019
Mesaje: 323
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Spunea Mihai Neamțu că România avea 200.000 de capete de bivolițe în 1989, din laptele lor se făcea celebra mozarella, au venit italienii le-au luat ei, românul a rămas sărac s-a dus la căpșuni, și în prezent au mai rămas vreo 20.000 de capete iar în Italia sunt 400.000.
Deci Neamțu vrea să spună că s-a „trezit” și el după aproape 35 de ani de la lovitura de stat și de la loviturile date statului și poporului român începînd cu decembrie 1989. E cam târziu pentru astfel de „revelații” și mai ales în cazul unui fost susținător al lui Băsescu, al băsismului, al „capitalismului” sălbatic, distrugător, de-a dreptul criminal.

Iar pentru Mihăiță circumstanțele sînt cu atât mai agravante, cu cât declarațiile lui Simion privind TRĂDAREA românilor și a României, despre care am menționat și mai sus și cu alte ocazii, au fost făcute și există în spațiul public atât în presă din România, cât și în presă din Israel, declarații și intenții despre care Mihăiță 100% a luat la cunoștință, și se pare că el știe chiar mai mult decât știm sau ne imaginăm noi ăștia, „amărîții”.

Pentru orice român minim rezonabil din punct de vedere democratic și nu doar democratic, este clar că singura soluție este să le spună celor de-alde Georgică, Claudiță, Mihăiță, Cristică, Gheorghiță etc. să „plimbe ursul pe la alte mese”, nu de alta dar „îi ruginește lanțul”, să „cânte la alte mese”, că „limbile lor de vipere trădătoare” le-au ieșit mult prea mult în evidență, au făcut mult prea mult rău și nu e cazul să li se dea ocazia să facă și mai mult rău decât au făcut.

Last edited by David_1859; 16.05.2024 at 11:26:18.
Reply With Quote
  #134  
Vechi 16.05.2024, 12:44:11
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.240
Implicit

Citat:
În prealabil postat de David_1859 Vezi mesajul
Ce am observat din anumite fotografii, este că Georgică face ce face și ascunde mereu chipul copilului, ceea ce ridică semne de întrebări cu privire la atacurile sau jignirile unora că de fapt nu ar fiul lui. Mai mult, îmi aduc aminte că totuși copilului „i s-ar fi arătat chipul” la o ecografie când Georgică spunea „Seamănă cu tine, prietene”, fără să se înțeleagă despre care „prieten” ar fi vorba, nu știu dacă se referea la sine însuși.
Tu nu vezi ce teorii elucubrante ai ajuns să răspândești, totul de frică că îți pierzi postul de bugetar în care nu faci mare lucru dar iei niște venituri, tu și încă 500.000 de oameni pt care crește gradul de îndatorare al țării la 52%.

Tu iei ca șmecherul vouchere de vacanță pt bugetari, salarii mari în raport de cât muncești, dar faierii rămân să plătească în solidar cu tine datoria publică a țării.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote
  #135  
Vechi 16.05.2024, 13:31:06
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.334
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Tu nu vezi ce teorii elucubrante ai ajuns să răspândești, totul de frică că îți pierzi postul de bugetar în care nu faci mare lucru dar iei niște venituri, tu și încă 500.000 de oameni pt care crește gradul de îndatorare al țării la 52%.

Tu iei ca șmecherul vouchere de vacanță pt bugetari, salarii mari în raport de cât muncești, dar faierii rămân să plătească în solidar cu tine datoria publică a țării.
Cand ajungem si noi la putere, o sa dam o lege sa scapam tara de datorii. Toti guvernantii care au imprumutat tara vor trebui sa plateasca ei si familiile lor toate datoriile istorice pe care le-au facut ei si numai ei in numele tarii si astfel strainii si bancile n-au decat sa-si recupereze de la ei toate creantele si banii imprumutati.

Nu se poate sa mergem la nesfarsit cu nebunia asta ca unii sa poata sa se imprumute cu nesimtire in numele poporului si a tarii si sa traiasca in lux si privilegii impreuna cu specialii lor, mari justitiari tortionari care-i apara de raspundere si altii, fraierii de noi, sa le plateasca!

Nu aruncati deci vina pe bugetari ca nu bugetarii se imprumuta amanetand viitorul copiilor ci obedientii statului paralel, slugile sistemului globalist ocult care ne-a facut colonie si piata de desfacere pentru toate marfurile straine infecte si sateizante, toxice care nu fac niciun bine nimanui decat baga in capul oamenilor grijile mamoniace ale ”fericirilor” desarte.

Iar cei care ne tarasc in razboi si in vanzare de tara sunt fix presa asazis libera prin toti deontologii si moralistii pro Nato si pro UE respectiv pro China, Rusia si tarile arabe. Numai dezastru, pacat si iad ne vine de la straini! Oare chiar nu putem sa ne dam seama?
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote
  #136  
Vechi 16.05.2024, 13:44:36
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.240
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Nu aruncati deci vina pe bugetari ca nu bugetarii se imprumuta amanetand viitorul copiilor ci obedientii statului paralel, slugile sistemului globalist ocult care ne-a facut colonie si piata de desfacere pentru toate marfurile straine infecte si sateizante, toxice care nu fac niciun bine nimanui decat baga in capul oamenilor grijile mamoniace ale ”fericirilor” desarte.
Populația României a scăzut cu cel puțin 4 milioane de locuitori din 1990, conform a ce zic ei la recensământ unde cifrele sunt mult cosmetizate în sus, dar nr de bugetari e peste 1 milion.
Sunt foarte comune care nu mai au cum să justifice să aibă primar, consilieri, angajați ai lor, în Parlament sunt prea mulți consilieri ai parlametarilor, trebuie drastic redus numărul oamenilor care lucrează în aparatul de stat.

Nu se mai justifică nici nr de parlamentari peste 450, nici nr de profesori dacă scade populația școlară prin retezarea demografiei.


Deci numai tăind posturile inutile facem economie de miliarde pe an, altfel o să ne pună la toți impozite mari pe locuințe ca să rambursăm datoriile, ăștia se împrumută garantând cu dreptul nostru de proprietate, care poate fi executat silit și valorificat.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 16.05.2024 at 13:46:43.
Reply With Quote
  #137  
Vechi 16.05.2024, 14:19:51
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.240
Implicit

Scriitorul Mihail Neamțu analizează cu luciditate ultimele evenimente: despre progresiști, demonizarea partidelor conservatoare de către presa mainstream, chiulangii în Parlamentul European pe lista eligibilă a PSD - Claudiu Manda soțul Olguței, Rareș Bogdan locul 5 la absenteism.

https://www.youtube.com/watch?v=h_2K_DF3Hf4
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote
  #138  
Vechi 16.05.2024, 16:00:54
David_1859 David_1859 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.01.2019
Mesaje: 323
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Tu nu vezi ce teorii elucubrante ai ajuns să răspândești, totul de frică că îți pierzi postul de bugetar în care nu faci mare lucru dar iei niște venituri, tu și încă 500.000 de oameni pt care crește gradul de îndatorare al țării la 52%.

Tu iei ca șmecherul vouchere de vacanță pt bugetari, salarii mari în raport de cât muncești, dar faierii rămân să plătească în solidar cu tine datoria publică a țării.
Atâta bine să îți dea Dumnezeu câte venituri bugetare și tichete de vacanță am eu și vei vedea despre ce este vorba! (Și mai mult nu am a da cuiva vreo explicație.)

Eu în principiu nu mă duc la vot, însă dacă mai continuați cu aceste instigări la ură împotriva a sute de mii de români, de care s-ar putea să depindă milioane per total, dacă mai mă enervați mult chiar o să mă duc la vot și s-ar putea să votez chiar și „comasații”, numai ca să am liniștea că am depus măcar un vot, o „pietricică”, la trimiterea acestei haite extremiste de nemernici și de golani care este AUR, în frunte cu G. Simion, cât mai în afara parlamentului României și a „parlamentului” UE.
Reply With Quote
  #139  
Vechi 16.05.2024, 17:37:02
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.240
Implicit

Citat:
În prealabil postat de David_1859 Vezi mesajul
Atâta bine să îți dea Dumnezeu câte venituri bugetare și tichete de vacanță am eu și vei vedea despre ce este vorba! (Și mai mult nu am a da cuiva vreo explicație.)
Păi sigur ai, altfel nu săreai așa, te-ai dat de gol pe alt thread că ești dependent de zona bugetară.

Citat:
În prealabil postat de David_1859 Vezi mesajul
Eu în principiu nu mă duc la vot, însă dacă mai continuați cu aceste instigări la ură împotriva a sute de mii de români, de care s-ar putea să depindă milioane per total, dacă mai mă enervați mult chiar o să mă duc la vot și s-ar putea să votez chiar și „comasații”, numai ca să am liniștea că am depus măcar un vot, o „pietricică”, la trimiterea acestei haite extremiste de nemernici și de golani care este AUR, în frunte cu G. Simion, cât mai în afara parlamentului României și a „parlamentului” UE.
Astea nu sunt instigări la ură, să devină aparatul de stat mai suplu, să dispară consilieri locali, primari, din comune cu puțină populație, să scadă nr de parlamentari, să scadă nr de consilieri personali angajați din banii statului, să scadă nr de șefi din organigramele din primării, regii autonome, societăți de termoficare cu salarii mari pe care tot noi le plătim.

Nu ne mai permitem să facem datorie publică pt ca să aibă PNL-PSD o masă uriașă de manevră, sunt mai mulți bugetari decât în Polonia care are peste 36 de milioane de locuitori.

Sunt 100% convins, că tu o să votezi PSD, nu ai votat niciodată AUR, nu ai primit SMS să-i votezi pe ei, tu nu știai că există Simion la europarlamentare în 2019, eventual ai fost trimis să faci zâzanie cum au mai încercat unii și nu doar la el, văd că-i distrugi pe toți care la un moment dat și-ar face un partid conservator, de dreapta cu șanse să treacă de 10%.

Tu în toți ai da la un moment dat, fiindcă ești parte din răutățile politice.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 16.05.2024 at 17:39:58.
Reply With Quote
  #140  
Vechi 16.05.2024, 17:54:18
David_1859 David_1859 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.01.2019
Mesaje: 323
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Păi sigur ai, altfel nu săreai așa, te-ai dat de gol pe alt thread că ești dependent de zona bugetară.

Sunt 100% convins, că tu o să votezi PSD, nu ai votat niciodată AUR, nu ai primit SMS să-i votezi pe ei, tu nu știai că există Simion la europarlamentare în 2019, eventual ai fost trimis să faci zâzanie cum au mai încercat unii și nu doar la el, văd că-i distrugi pe toți care la un moment dat și-ar face un partid conservator, de dreapta cu șanse să treacă de 10%.

Tu în toți ai da la un moment dat, fiindcă ești parte din răutățile politice.
Te-apucă des, nene? Poate mergi la baba Vanga să dai o examinare, poate te primește în rîndul clarvăzătorilor. Însă după inepțiile pe care le debitezi nu cred că ai avea nici cea mai mică șansă.
Reply With Quote
Răspunde