Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica ortodoxa > Despre Biserica Ortodoxa in general
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 30.05.2008, 10:00:30
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

shtii ce mi se pare ca seamana foarte? ceva ce s-a implementat in italia, un fel de bratzara pe care fecioarele o poarta la mana shi in momentul in care sunt atacate vine imediat politzia... asha cred ca incepe, introducerea shi nadejdea in antihrist pentru un scop ce pare bun.... iar apoi ca sa itzi fie bine, primeshti cipul shi te simtzi aparat de hotzi de rau... dar defapt te aperi de altzi oameni shi nu de duhul rau... ca te faci practic un fel de vanzator al celui ce tzi-a greshit shi cum o sa-l mai iertzi din moment ce imediat vine politzia shi-l aresteaza sau il impushca... defapt il dai pierzarii doar acceptand bratzara sau bentitza sau cipul buclucash, deci acceptzi sa-l vinzi pe infractor... cand Hristos ne-a cerut sa iertam, sa ne fie mila de pacatos shi sa ajungem chiar sa-i iubim pe vrajmashii noshtrii... lucru imposibil de lucrat spre mantuirea sufletului nostru intro societate a mortzii shi a osandirii shi vanzarii prin tot felul de aparate shi mijloace de supraveghere tot mai sofisticate... ca parca vad ca ishi vor face tabara in ascus pe LUNA shi de acolo vor controla tot ce mishca.... in razboiul stelelor.... ???:(:(
Reply With Quote
  #12  
Vechi 30.05.2008, 20:25:13
sofiaiuga's Avatar
sofiaiuga sofiaiuga is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.02.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.015
Implicit

Citat:
În prealabil postat de veilur
Stau si ma gandesc ca sufletul se poate sfinti fara sa fie oprit de trup. Atunci, de ce un cip care apartine tot trupului ne-ar putea afecta? Trupul va muri cu cipul, iar sufletul va ramane cu virtutile lui, eu asa as crede...si totusi treaba asta cu cipul este inca un mister pentru mine din punct de vedere religios. Adica vreau sa vad si eu daca este vreo legatura intre cifra 666 si cipul electronic :dozingoff:
legatura ce exista ti-o trimit eu dc imi dai adresa ta de messenger,cu imagini si citate di biblie Adevarul este ca nu stiu sa o pun aci caci este un mic film de citeva minute ,intitulat MONDEX
Reply With Quote
  #13  
Vechi 30.05.2008, 20:32:31
sofiaiuga's Avatar
sofiaiuga sofiaiuga is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.02.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.015
Implicit

cum ar putea credinta in Hristos sa fie controlata
TOCMAI PRIN ACESTE MICROCIPURI CARE SINT CONTROLATE PRIN SATELIT SI VAD PE CINE CE PROGRAM ARE ,DACA MERGE LA BISERICA ,CE FACE IN CASA ,CE CITESTE ,CE FAPTE FACE ,ADICA libertatea INDIVIDUALA ESTE FLAGRANT INCALCATA ,iar scopul este de a fi urmariti crestinii ..adevarati ,care duc o viata religioasa.In rest se ofera alte motive ce par bune:thumbsup:
Reply With Quote
  #14  
Vechi 30.05.2008, 22:24:37
cozia cozia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.01.2007
Mesaje: 2.639
Implicit

Citat:
În prealabil postat de sofiaiuga
cum ar putea credinta in Hristos sa fie controlata
TOCMAI PRIN ACESTE MICROCIPURI CARE SINT CONTROLATE PRIN SATELIT SI VAD PE CINE CE PROGRAM ARE ,DACA MERGE LA BISERICA ,CE FACE IN CASA ,CE CITESTE ,CE FAPTE FACE ,ADICA libertatea INDIVIDUALA ESTE FLAGRANT INCALCATA ,iar scopul este de a fi urmariti crestinii ..adevarati ,care duc o viata religioasa.In rest se ofera alte motive ce par bune:thumbsup:
Pai BISERICA am inteles ca o sa fie APOSTATA deci nu mai au nevoie sa o controleze ca deja va lucra pentru cine vor ei

cum ce face in casa?, asta doar daca ai camera de vederi, noi vorbim de cip cu cod de citire cind mergi de ex la cumparaturi sau la munca...si nu vad nimic rau in asta

ce fapte face?
Oare nu o sa mai avem voie sa ajutam un orb sa treaca strada sau sa hranim un sarac? mi se pare straniu cum ar putea sa controleze milostenia

sau ca duci o viata religioasa...Nu cred ca poate cineva citi ce spui in gind si in suflet

Banuiesc ca fiecare o sa fie cu bisericuta lui si cu preotul lui pe unde o sa bintuie...
Reply With Quote
  #15  
Vechi 31.05.2008, 09:55:26
elyere elyere is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 28.05.2008
Mesaje: 2
Implicit

multumesc pentru opiniile voastre.Oricum,se vede ca este un subiect care intereseaza si sincer cred ca ar trebui mai mult mediatizata aceasta problema.Cred ca exista inca oameni care nu inteleg sau nu cunosc acest pericol.Oare unitatea credinciosilor si informarea nu ar putea duce la un refuz colectiv al acestor cipuri?Este adevarat ca in fiecare zi ne lepadam de credinta noastra prin pacatele savarsite dar trebuie sa recunosc faptul ca adesea ma gandesc la ce ar fi de facut in acea situatie.
Reply With Quote
  #16  
Vechi 31.05.2008, 23:49:27
sofiaiuga's Avatar
sofiaiuga sofiaiuga is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.02.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.015
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cozia
Citat:
În prealabil postat de sofiaiuga
cum ar putea credinta in Hristos sa fie controlata
TOCMAI PRIN ACESTE MICROCIPURI CARE SINT CONTROLATE PRIN SATELIT SI VAD PE CINE CE PROGRAM ARE ,DACA MERGE LA BISERICA ,CE FACE IN CASA ,CE CITESTE ,CE FAPTE FACE ,ADICA libertatea INDIVIDUALA ESTE FLAGRANT INCALCATA ,iar scopul este de a fi urmariti crestinii ..adevarati ,care duc o viata religioasa.In rest se ofera alte motive ce par bune:thumbsup:
Pai BISERICA am inteles ca o sa fie APOSTATA deci nu mai au nevoie sa o controleze ca deja va lucra pentru cine vor ei

cum ce face in casa?, asta doar daca ai camera de vederi, noi vorbim de cip cu cod de citire cind mergi de ex la cumparaturi sau la munca...si nu vad nimic rau in asta

ce fapte face?
Oare nu o sa mai avem voie sa ajutam un orb sa treaca strada sau sa hranim un sarac? mi se pare straniu cum ar putea sa controleze milostenia

sau ca duci o viata religioasa...Nu cred ca poate cineva citi ce spui in gind si in suflet

Banuiesc ca fiecare o sa fie cu bisericuta lui si cu preotul lui pe unde o sa bintuie...
prin satelit vom fi urmaritim in tot ce facem ,vom fi vazuti in casa noastra ca ne ruge-am zilnic,lucru pe care nu il suporta satana ,sa fim in comunucare cu Dumnezeu prin rugaciune .Biserici adevaratwe vor mai fi caci nici portile iadului nu o le vor birui,dar poate crestinii tre sa mearga ceva mai departe sa ajunga la ele.
Se va vedea si dc cineva taie un copac din padure sa il fure ,tot prin satelit.Deci nu poti lua nimic din natura pt a supravietui cci te baga la puscarie ,nu sub motiv neaparat ca esti crestin ,ci vor gasi crestinilor NOD IN PAPURA.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Apocalipsa Anna Generalitati 16 07.11.2017 18:43:07
Apocalipsa Gabriel-G Spiritualitatea ortodoxa 1 05.12.2011 21:03:32
Apocalipsa gabrielazamfir Intrebari utilizatori 9 03.03.2010 16:07:36
Apocalipsa IonutS Din Noul Testament 54 01.08.2009 12:05:58
APOCALIPSA saccsiv Generalitati 5 30.03.2008 10:40:27