Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #121  
Vechi 08.08.2009, 12:13:19
Vickuo Vickuo is offline
Member
 
Data înregistrării: 03.08.2009
Mesaje: 35
Implicit

sunt student la istorie .
Reply With Quote
  #122  
Vechi 08.08.2009, 13:22:39
cristina2012's Avatar
cristina2012 cristina2012 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 30.04.2006
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 491
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Vickuo Vezi mesajul
sunt student la istorie .
Esti la istorie si ai timp sa te plictisesti??? O materie atat de fascinanta!!! Iti trebuiesc 10 ani ca sa-ti parcurgi bibliografia!!!
Dupa ce scapi de Momsen e totul atat de interesant... Nu ar trebui sa ai timp sa suferi atata...
Reply With Quote
  #123  
Vechi 08.08.2009, 14:41:44
Vickuo Vickuo is offline
Member
 
Data înregistrării: 03.08.2009
Mesaje: 35
Implicit

Uneori ce simt in suflet e mai important decat istoria...sunt momente in care nu dau nici un folos sau sens vietii ,in care ma abat in ganduri negre,rele ,nu stiu ce sa fac sa scap de ele.Necuratul a incercat si incearca sa ma distruga si foloseste toate mijloacele ,parerea mea.Eu sincer astept sa vina Iisus.Astept sa murim mai bine zis ,si sa nu mai traim in viata plina de ispite si de dureri.
Reply With Quote
  #124  
Vechi 08.08.2009, 15:22:32
Evreulcelales's Avatar
Evreulcelales Evreulcelales is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.07.2009
Locație: Israel-Ierusalim
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 483
Implicit A te sinucide, nu uita ca

Citat:
În prealabil postat de Vickuo Vezi mesajul
Uneori ce simt in suflet e mai important decat istoria...sunt momente in care nu dau nici un folos sau sens vietii ,in care ma abat in ganduri negre,rele ,nu stiu ce sa fac sa scap de ele.Necuratul a incercat si incearca sa ma distruga si foloseste toate mijloacele ,parerea mea.Eu sincer astept sa vina Iisus.Astept sa murim mai bine zis ,si sa nu mai traim in viata plina de ispite si de dureri.
este unul din cele mai mari pacate ce poti face.Asta in religia Crestina si in Judaism.
La evrei, o persoana care se sinucide, se pedepseste si se ingroapa afara din gardul cimitirului.Dupa credinta, ei nu vor ajunge in rai.
Lupta-te cu ideile diabolice si fa totul ca sa fi sanatos.
Reply With Quote
  #125  
Vechi 08.08.2009, 15:30:48
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Cu ce alti oameni ai Bisericii mai poti vorbi si cere sfaturi pe internet?Inafara de Maica Siluana.Cum sa trimit ceva vreo scrisoare ceva la cei mai de pret duhovnici din tara asta?
Reply With Quote
  #126  
Vechi 08.08.2009, 15:32:08
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Am vazut ca Vickuo a apelat la Maica Siluana si la alti duhovnici pe internet parca.As dori si eu .
Reply With Quote
  #127  
Vechi 08.08.2009, 15:33:06
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Frate Vickuo si in legatura cu ispitele sa stii ca cea mai buna idee e sa foloseste cele 2 arme impotriva diavolului:MEDICAMENTELE SI CREDINTA!
Reply With Quote
  #128  
Vechi 08.08.2009, 18:04:45
cristina2012's Avatar
cristina2012 cristina2012 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 30.04.2006
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 491
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Vickuo Vezi mesajul
Uneori ce simt in suflet e mai important decat istoria...sunt momente in care nu dau nici un folos sau sens vietii ,in care ma abat in ganduri negre,rele ,nu stiu ce sa fac sa scap de ele.Necuratul a incercat si incearca sa ma distruga si foloseste toate mijloacele ,parerea mea.Eu sincer astept sa vina Iisus.Astept sa murim mai bine zis ,si sa nu mai traim in viata plina de ispite si de dureri.
Eu ti-am zis de istorie pentru ca e chiar o facultate fascinanta, la care e foarte interesant ceea ce inveti, are ce sa te captiveze. E mare deosebire fata de alte facultati. Sotul meu care e inginer electronist acum, venea cu mine la unele cursuri si zicea ca se simte nedreptatit ca ceea ce am eu de invatat e foarte captivant. Dar te intelg ca ai momente cand ceea ce e in suflet e mult mai important decat ceea ce studiezi.

Eu iti dadusem cateva directii spre care sa te canalizezi, merita sa incerci. Merita sa te grabesti sa ajungi si la doctorul psihiatru care ti-a fost recomandat... sau uite, eu am citit de un doctor neuropsihiatru din Bucuresti (policlinica de langa Apaca). Acest doctor da in primul rand tratamente homeopate si se spune ca ar avea succes. Se ocupa de copii si tineri in mod special. Am citit despre el aici: http://www.autism.ro/forum/viewtopic.php?t=4071 Ar fi chiar mai bine sa apelezi la el, pentru ca remediile homeopate nu au aceleasi reactii secundare si mai sunt si sunt ieftine. Fata de alti homeopati, el este specializat in neuropsihiatrie, deci stie mia bine ca ei cu ce are de-a face.

Cat despre gandurile privind extinctia lumii... daca tot ai facut istoria, gandeste-te prin ce perioade mizere a trecut omenirea, cum oare or fi supravietuit sub biciul razboiului, foametei, molimei, sclaviei... Si nici nu prea se sinucideau multi pe atunci. E in fiinta omului sa vrea sa traiasca... trebuie sa lupti sa te salvezi din depresiile astea.

E soare si frumos afara, stai cat mai mult cu putinta afara, lumina soarelui este unul dintre cele mai puternice antidepresive. Depresiile si gravitatea lor creste incepand din septembrie cadn incepe sa se reduca luminozitatea.

Evreulcelales spune ca in religia iudaica sinucigasii sunt ingropati afara din cimitir. Tot asa era si la noi. Acum sinucigasii sunt fie arsi la crematoriu, fi ingropati intr-un colt al cimitirului destinat special sinucigasilor, celor nebotezati, eraticilor si se ingorapa fara preot, fara slujba.
Reply With Quote
  #129  
Vechi 08.08.2009, 22:22:47
Vickuo Vickuo is offline
Member
 
Data înregistrării: 03.08.2009
Mesaje: 35
Implicit

Stiti rugaciuni impotriva necuratului,poate este si asta una din cauzele la care ma simt asa.Ce sa fac in cazul asta?Iau pastile si parca ma simt mai bine dar starile revin.Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #130  
Vechi 08.08.2009, 22:35:29
LapetiteMoc LapetiteMoc is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.05.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.900
Lightbulb

Citat:
În prealabil postat de Vickuo Vezi mesajul
Stiti rugaciuni impotriva necuratului,poate este si asta una din cauzele la care ma simt asa.Ce sa fac in cazul asta?Iau pastile si parca ma simt mai bine dar starile revin.Doamne ajuta!
Roaga-te, roaga-te, roaga-te! Toate rugaciunile sunt impotriva necuratului!!! Crezi ca este vreuna pe placul lui?

Si ambitioneaza-te, spune-ti "dar pana cand ma afund pe mine in hau"! Stii, sa-ti spun un secret, dar ramane intre noi ... TOTI avem caderi, toti luptam, toti simtim ca nu mai putem si toti credem ca numai noua ni se intampla ... Hai, esti dintre "ai nostri" ? Semneaza aici ca esti de acord si lupta, copile, pentru viata pe care ti-a daruit-o Hristos spre bucurie!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ajutati-ne, avem un caz disperat ! Cobzarencu Umanitare 9 27.06.2009 00:03:34
Ajutati-ne, avem un caz disperat ! Cobzarencu Umanitare 7 18.06.2009 15:59:07
SUNT UN OM FERICIT! Ioan_Ciobota Generalitati 9 08.10.2007 22:18:35