Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Secte si culte
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #181  
Vechi 24.03.2012, 13:31:31
penticostalul penticostalul is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.06.2011
Locație: Intru ceruri, în Hristos Iisus
Religia: Protestant
Mesaje: 530
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Profetul de carton Vezi mesajul
tu respecti cele 10 porunci, penticostalule?
Draga profet de carton, a trecut 18 Martie, e adevarat.
Ai dreptul sa iesi din arest. Esti liber chiar si sa pui intrebari.
Insa nu poti avea impertinenta pretentie ca eu sa-ti raspund.

Chiar daca te mai bag din cand in cand in seama, stiind ca nu ai niciun prieten si nu mergi la nicio biserica, totusi, tinand cont de multimea minciunilor obraznice pe care le deversezi, raspund rar la intrebarile tale.

Pregateste-ti bine o singura intrebare.
Vei avea ocazia sa o pui peste vreo trei saptamani.
La aceea intrebare vei primi raspuns.

Pana atunci, sayonara...
  #182  
Vechi 24.03.2012, 15:44:13
Profetul de carton Profetul de carton is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.12.2011
Mesaje: 1.282
Implicit

Citat:
În prealabil postat de penticostalul Vezi mesajul
Insa nu poti avea impertinenta pretentie ca eu sa-ti raspund.

Pregateste-ti bine o singura intrebare.
deci omul vrei sa-ti puna intrebari insa matale nu garantezi ca vei da si raspuns???

intrebarea o ai deja: "penticostalule, tii cele 10 porunci" --- sau ce sa inteleg, ca nu vrei sa dai raspuns la intrebarea asta si vrei sa o schimbi, la fel ca la jocul lui Iantu, daca treci de pragul de 15.000?? omule, aici nu esti la joc!
  #183  
Vechi 24.03.2012, 15:57:57
Profetul de carton Profetul de carton is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.12.2011
Mesaje: 1.282
Implicit

Citat:
În prealabil postat de penticostalul Vezi mesajul
Chiar daca te mai bag din cand in cand in seama, stiind ca nu ai niciun prieten si nu mergi la nicio biserica, totusi, tinand cont de multimea minciunilor obraznice pe care le deversezi, raspund rar la intrebarile tale.
deci asa se cred penticostalii, ca le stiu pe toate (vezi Doamne ei au inspiratie de la Duhul!!!), in realitate sunt niste ametiti care-si dau cu dreptul in stangul!

Citat:
În prealabil postat de penticostalul Vezi mesajul
Vei avea ocazia sa o pui peste vreo trei saptamani.
La aceea intrebare vei primi raspuns.
bine, deci imi ceri 3 saptamani ca sa raspunzi la intrebarea : "respecti cele 10 porunci" ? nu poti da raspunsul acum? te-am intrebat daca iti faci semnul crucii, nu ai dat niciun raspuns, desi te-au intrebat mai multe persoane acest lucru! mie nu-mi raspunzi, dar pe altii de ce-i ignori cand te intreaba??!! nu este evident ca te eschivezi? si zici ca altii sunt rai!
  #184  
Vechi 25.03.2012, 10:11:06
Profetul de carton Profetul de carton is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.12.2011
Mesaje: 1.282
Implicit

Domnule "penticostal" te autointitulezi invatator biblic si cand ti se pune o intrebare, atentie, biblica, REFUZI RASPUNSUL !!! Ar trebui sa-ti fie rusine, ai fost intrebat daca iti faci semnul crucii, raspunsul ar trebui sa fie unul monosilabic, da sau nu (nu ma intereseaza daca il faci rar sau des, ideea e daca faci acel semn al crucii si cum!), te-am intrebat daca respecti cele 10 porunci, NU AI CATADICSIT SA DAI RASPUNS!!! Ce fel de invatator esti? Ce ai dori sa fii intrebat pe acest forum? ce numar porti la pantof? Domnule, aici ti se vor pune intrebari ce au legatura cu viata de crestin, cu Scripturile, cu practica crestina!!! Ai fost pus (rugat) sa faci un test pentru a verifica darurile de vb in limbi si talmacire, ai refuzat, de asemenea.
  #185  
Vechi 25.03.2012, 15:47:32
penticostalul penticostalul is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.06.2011
Locație: Intru ceruri, în Hristos Iisus
Religia: Protestant
Mesaje: 530
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Profetul de carton Vezi mesajul
Domnule "penticostal" te autointitulezi invatator biblic si cand ti se pune o intrebare, atentie, biblica, REFUZI RASPUNSUL !
Nu m-am autointitulat invatator.

Am raspuns la orice intrebare. Clar, sincer, concret, la subiect.
Pana in prezent nu am refuzat niciodata sa raspund vreunei intrebari. Imi plac intrebarile.

Ca nu-ti raspund tie la intrebari, ei, asta-i alta mancare de peste.
Pana in prezent nimeni nu a venit cu atatea mincinuni gretoase la adresa penticostalilor.
Tie iti raspund cand si daca am chef.
Nu eriti raspuns pentru ca spui prea multe minciuni infecte si obraznice.

Dar mie nu mie-e teama de nimic, decat de Domnul si nu am de ascuns nimic.
Adevarul e mai important decat prestigiul meu sau al confesiunii mele.
Asa ca raspud oricand, cu placere oricaror intrebari.

Salutari...
  #186  
Vechi 26.03.2012, 08:46:54
Profetul de carton Profetul de carton is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.12.2011
Mesaje: 1.282
Implicit

Citat:
În prealabil postat de penticostalul Vezi mesajul
Pana in prezent nimeni nu a venit cu atatea mincinuni gretoase la adresa penticostalilor.
minciuni sau realitati, ai dreptul la replica, poti oricand scrie tu adevarul cu privire la penticostali

Citat:
În prealabil postat de penticostalul Vezi mesajul
Nu meriti raspuns pentru ca spui prea multe minciuni infecte si obraznice.
Matei 5:47 Și dacă îmbrățișați cu dragoste numai pe frații voștri, ce lucru neobișnuit faceți? Oare păgânii nu fac la fel?

demonstreaza ca in ciuda afirmatiilor mele rau-voitoare tu totusi iti pastrezi spiritul crestin si te comporti plin de iubire! dar se pare ca nu esti la nivelul cerut de Isus!

Citat:
Dar mie nu mie-e teama de nimic, decat de Domnul si nu am de ascuns nimic.
atunci raspunde intrebarilor!

Citat:
Asa ca raspud oricand, cu placere oricaror intrebari.
oricaror intrebari, dar nu puse de mine, am inteles!
tu stii ca eu nu te intreb ca sa aflu ceva, pt ca stiu cam totul despre penticostali, eu intreb ca sa vada si altii ce mizerie fetida este in mijlocul vostru, de asta tu te temi, pentru ca mica ta "invarteala" in domeniul religios sa nu iasa la suprafata pt ca pute rau de tot.
  #187  
Vechi 26.03.2012, 10:26:34
penticostalul penticostalul is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.06.2011
Locație: Intru ceruri, în Hristos Iisus
Religia: Protestant
Mesaje: 530
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Profetul de carton Vezi mesajul
minciuni sau realitati, ai dreptul la replica, poti oricand scrie tu adevarul cu privire la penticostali
Citat:
În prealabil postat de Profetul de carton Vezi mesajul
demonstreaza ca in ciuda afirmatiilor mele rau-voitoare tu totusi iti pastrezi spiritul crestin si te comporti plin de iubire!
Asta am facut si continuu s-o fac pe acest forum. Ochii tai insa sunt impiedicati sa vada.

Citat:
În prealabil postat de Profetul de carton Vezi mesajul
atunci raspunde intrebarilor!
In ce priveste interactiunea dintre noi, eu fac regulile jocului.

Citat:
În prealabil postat de Profetul de carton Vezi mesajul
eu intreb ca sa vada si altii ce mizerie fetida este in mijlocul vostru
Pana acum ai demonstrat doar faptul ca ai un dinte impotriva penticostalilor.
Nu uita ca esti pe un forum ortodox. Habotnicii deja cred ca penticostalii sunt de mizerie. Nu ai ce convinge. Ti-a mai sugerat un user sa te lasi pagubasi ca ei deja cred minciunile pe care le aduci tu.

Oamenii inteligenti nu te cred. Nu ai inaltimea spirituala, statutul care sa iti dea o credibilitate. Exagerezi, prezinti cu patima si spui minciuni observabile din avion.

Parca esti Dan Diaconescu al forumului crestinortodox.ro ...

P.S. Dar, uite, pentru ca te milogesti, iti dau dreptul sa pui o intrebare. Gandeste de 10 ori inainte de a o pune.
Insa inainte de a pune tu o intrebare, va trebui sa raspunzi unei intrebari de-a mea. Asa e corect.

Esti de acord? Esti gata sa raspunzi in mod direct, sincer si complet la o intrebare pusa de mine? Din domeniul religios, desigur.
  #188  
Vechi 26.03.2012, 10:56:07
Profetul de carton Profetul de carton is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.12.2011
Mesaje: 1.282
Implicit

Citat:
În prealabil postat de penticostalul Vezi mesajul
P.S. Dar, uite, pentru ca te milogesti, iti dau dreptul sa pui o intrebare. Gandeste de 10 ori inainte de a o pune.
intrebarea a fost pusa deja: "respecti cele 10 porunci?"

Citat:
În prealabil postat de penticostalul Vezi mesajul
Insa inainte de a pune tu o intrebare, va trebui sa raspunzi unei intrebari de-a mea. Asa e corect.
Esti de acord? Esti gata sa raspunzi in mod direct, sincer si complet la o intrebare pusa de mine? Din domeniul religios, desigur.
bineinteles ca sunt de acord, raspund la toate intrebarile, oricui, evident sa nu fie intrebari ce privesc viata mea personala, dar cu privire la ce cred (crezul meu doctrinar) sau cu privire la parerea mea legata de fenomenul religios, oricand stimabile!
poti pune tu primul intrebarea (iti fac aceasta concesie), raspund si apoi raspunzi si tu intrebarii puse de mine!
  #189  
Vechi 26.03.2012, 11:06:13
Profetul de carton Profetul de carton is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.12.2011
Mesaje: 1.282
Implicit

ca sa nu zic ca uite ce ai facut, desi eu nu m-am suparat (stiu de gluma):

Citat:
În prealabil postat de Theodor_de_Mopsuestia
doar de dragul unei "pasarici" din trecutul dumitale. Stii a cui arma e razbunarea, zice proverbul...
Citat:
În prealabil postat de Profetul de carton
domnule, vad ca ati preluat o nerozenie a prietenului dvs., penticostalul.
aveti certitudinea ca informatia este corecta? daca da, sa fiti sanatos, dar daca nu, in ce postura credeti ca v-ati pus (singur) ?!
---------------------------------------------------


pentru minciunelele tale, asta meriti:


oricum, poti veni cu kestii care sa ma distreze, oricand, nu ma deranjeaza, doar nu stie nimeni identitatea mea si nu ma poate afecta in vreun fel.
  #190  
Vechi 26.03.2012, 11:39:17
penticostalul penticostalul is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.06.2011
Locație: Intru ceruri, în Hristos Iisus
Religia: Protestant
Mesaje: 530
Implicit

Simti nevoia sa bati pe cineva... Esti cam nervos sau mi se pare?

P.S. Nu, nu asta e intrebarea adevarata. Mai ai putintel de rabdare.
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
penticostalii sunt sectari? ingerul_pazitor Generalitati 51 16.05.2018 17:43:56
Sa vorbim despre HOTI ! OmuBun Generalitati 33 11.11.2017 23:30:35
Penticostalii si botezul Templier Knight Secte si culte 363 24.07.2013 17:36:08
penticostalii redandrei90 Intrebari utilizatori 162 08.01.2013 12:08:26
Sa vorbim despre iubire monica73 Generalitati 59 24.02.2010 12:21:20