Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 07.04.2006, 17:40:15
Mircea
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DLiliana
Bine te-am regasit si vreau sa iti multumesc pt tot sprijinul acordat, sufletesc. :)
Doamne ajuta
:)Cu placere! Doamne ajuta
Reply With Quote
  #12  
Vechi 10.05.2006, 23:03:36
vsm vsm is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.04.2006
Locație: Tara Maicii Domnului
Religia: Ortodox
Mesaje: 117
Implicit

Doamne Iisuse Hristoase, Fiul lui Dumnezeu, miluieste-ne pe noi pacatosii !
Reply With Quote
  #13  
Vechi 12.05.2006, 13:27:00
brainiac_x brainiac_x is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 02.05.2006
Mesaje: 3
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsm
Doamne Iisuse Hristoase, Fiul lui Dumnezeu, miluieste-ne pe noi pacatosii !
bai parintele cleopa a murit de mult,cum sa fie la manastire,nu s-a reincanat!!!!!!!
Reply With Quote
  #14  
Vechi 12.05.2006, 18:53:05
phradmon phradmon is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.12.2005
Mesaje: 126
Implicit

Citat:
În prealabil postat de brainiac_x
Citat:
În prealabil postat de vsm
Doamne Iisuse Hristoase, Fiul lui Dumnezeu, miluieste-ne pe noi pacatosii !
bai parintele cleopa a murit de mult,cum sa fie la manastire,nu s-a reincanat!!!!!!!
Este vorba de ieromonahul Cleopa, duhovnicul manastirii Arad-Gai.
Reply With Quote
  #15  
Vechi 24.06.2006, 13:58:59
sraar sraar is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 12.09.2005
Mesaje: 8
Implicit

Multumim lui Dumnezeu pentru ca l-a ajutat pe parintele Cleopa sa slujeasca miercuri la Sfantul Maslu pentru prima data dupa accidentul suferit in februarie.
sa ne rugam un continuare pentru sfintia sa ca Bunul Dumnezeu si Maica Domnului sa-l ajute sa revina definitiv la sfantul altar.
Doamne ajuta si sa-l pomenim mai departe pe parintele si pe toti cei care sunt bolnavi in rugaciunile noastre!
Reply With Quote
  #16  
Vechi 24.08.2006, 19:45:23
vsm vsm is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.04.2006
Locație: Tara Maicii Domnului
Religia: Ortodox
Mesaje: 117
Implicit

Tata Bun, Te rugam, ai mila de toti copiii Tai! Iarta-ne pentru tot ce Ti-am gresit si invata-ne sa ne iubim unul pe celalalt asa cum suntem, cu bune, cu mai putin bune...Doamne Iisuse Hristoase ai mila de noi pacatosii, Te rugam!
Reply With Quote
  #17  
Vechi 19.09.2006, 09:10:10
sraar sraar is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 12.09.2005
Mesaje: 8
Implicit

Doamne Iisuse Hristoase, Fiul lui Dumnezeu, miluieste-ne pe noi pacatosii !
Reply With Quote
  #18  
Vechi 23.09.2006, 00:28:06
dan73 dan73 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.09.2006
Mesaje: 220
Implicit

Faptul ca au raspuns atatea persoane si ca probabil multe altele s-au rugat pentru parintele in cauza, imi intareste credinta ca mai sunt oameni care traiesc si pentru ceilalti.
Reply With Quote
  #19  
Vechi 23.09.2006, 09:03:40
Clausemi
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Si acum scuzati-ma pt ce voi scrie...dar iar mi se par cuvinte de prisos genul asta de asa zise rugaciuni care se fac in cadrul topicelor in care se cere ajutorul pt o anumita problema.
Eu inteleg ca atunci cand cineva face apel la ajutor si sa ne rugam unii pt altii putem eventual sa ne facem cunoscuta sesizarea iar rugaciunea sa decurga in noi si in mediu prielnic....dar ceea ce citesc eu pe aici ma cam zbarleste...adica:

"Tata Bun, Te rugam, ai mila de toti copiii Tai! Iarta-ne pentru tot ce Ti-am gresit si invata-ne sa ne iubim unul pe celalalt asa cum suntem, cu bune, cu mai putin bune...Doamne Iisuse Hristoase ai mila de noi pacatosii, Te rugam!"

si mai sunt altele pe alte topice.

Eu simt si vad acest lucru ca si cum as fi in biserica sau pe strada si as vedea pe cate unul care ridica mainile la cer si incepe sa strige,sa se roage la Dumnezeu ca lumea sa vada ca el se roaga.

Deci..cu alte cuvinte aici puteti spune autorului de topic ca ati luat aminte la cererea lui si veti pomeni pe respectivul in rugaciunile voastre zilnice atunci cand si daca le faceti...dar ca sa incepeti cu texte de genul asta....scuze....dar pt mine asta este fatarnicie in floare...si atentie nu fac referire la useri,ci la texte...consider ca cel ce stie ce este o rugaciune si stie cum se face aceasta nu poate sa scrie asa ceva...poate este doar o inselare a mea cand gandesc asa,dar astept sa ma lamuriti daca gresesc.
Reply With Quote
  #20  
Vechi 23.09.2006, 19:53:41
theodor theodor is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.06.2006
Mesaje: 128
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Clausemi
Deci..cu alte cuvinte aici puteti spune autorului de topic ca ati luat aminte la cererea lui si veti pomeni pe respectivul in rugaciunile voastre zilnice atunci cand si daca le faceti...dar ca sa incepeti cu texte de genul asta....scuze....dar pt mine asta este fatarnicie in floare...si atentie nu fac referire la useri,ci la texte...consider ca cel ce stie ce este o rugaciune si stie cum se face aceasta nu poate sa scrie asa ceva...poate este doar o inselare a mea cand gandesc asa,dar astept sa ma lamuriti daca gresesc.
De acord si as spune: exces de zel. :)
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Limita dintre viata si moarte heaven Generalitati 21 23.02.2011 10:27:02
Despre viata de dupa moarte georgian_osa Din Noul Testament 30 14.03.2010 18:49:29
Exista viata dupa moarte? ichim Slujba inmormantarii 59 21.10.2009 17:41:57
Intre viata si moarte? MARIUS_DANIEL Intamplari adevarate 38 21.05.2007 19:33:43