Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Alte discutii > Vrajitoria
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 18.05.2007, 14:23:08
suntunOM suntunOM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.05.2007
Mesaje: 125
Implicit

atunci aplica stiinta, clarifica ceea ce nu stii si nu vei mai fi pacalit de "magi"...
Reply With Quote
  #12  
Vechi 19.05.2007, 21:33:25
calator calator is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.03.2007
Mesaje: 533
Implicit

cristiboss crezi in darul inaintevederii?
Reply With Quote
  #13  
Vechi 20.05.2007, 17:45:53
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de calator
cristiboss crezi in darul inaintevederii?
Sincer,nu pot sa am o certitudine in asa ceva.Sincer!
Reply With Quote
  #14  
Vechi 21.05.2007, 11:08:53
suntunOM suntunOM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.05.2007
Mesaje: 125
Implicit

pai asta e buba, nu ai credinta in clarviziune...
Reply With Quote
  #15  
Vechi 21.05.2007, 14:25:15
Sebastiana Sebastiana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.03.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 608
Implicit

:)SuntUnOm,asa este,exista intr-adevar darul inainte vederii cu Duhul,dar eu ma refer aici la darul inainte vederii cu Duhul LUI Dumnezeu,asa cum am vazut ca au anumiti Ieromonahi si Ieroschimonahi,Monahii si Schimonahii,chiar si dintre Rasofori si Rasofore,si sunt convinsa de aceasta,intrucat eu si alte persoane am intalnit si cunoscut astfel de oameni deosebiti,alesi si inzestrati de catre Dumnezeu cu multe daruri divine si,de asemenea,este Harul Sfantului Duh asupra lor.Dar acestia sunt rapiti in extaz(cad in extaz),pe cand vrajitoarele,ghicitoarele,spiritistii,yoghinii,mag icienii cad in transa si nu cad in extaz si in plus,lucreaza cu cel rau,slujindu-i acestuia.
Reply With Quote
  #16  
Vechi 21.05.2007, 16:53:06
calator calator is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.03.2007
Mesaje: 533
Implicit

importanta este posibilitatea cunoasterii a ceea ce se intampla in viitor ( ca unul cade in extaz si altul in transam, ca unii au acest dar de la Dumnezeu si altii nu asta e alta poveste)
Reply With Quote
  #17  
Vechi 21.05.2007, 18:49:37
Sebastiana Sebastiana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.03.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 608
Implicit

Personal nu sunt de acord de nici un fel cu practicile oculte,ci cu cele spirituale si,in consecinta,cu cele religioase.Nu as alege calea celor care ii slujesc celui rau citind viitorul,ci aleg calea slujitorilor Lui Dumnezeu(cei care ne sfatuiesc sa traim prezentul="Carpe Diem"=traieste clipa,cu gandul la greselile din trecut si sa facem astfel incat istoria sa nu se repete,in ceea ce priveste erorile noastre).Asa si Dumnezeu ne sugereaza in Sfanta Scriptura,clar,scurt,concis si la obiect sa nu ne ingrijim de ziua de maine.
Reply With Quote
  #18  
Vechi 21.05.2007, 20:44:42
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de suntunOM
pai asta e buba, nu ai credinta in clarviziune...
Nadejdea mea este TATAL,scaparea mea este FIUL,acoperamintul meu este DUHUL SFANT, TREIME SFANTA,slava TIE !. "CRED INTRU UNUL DUMNEZEU,TATAL ATOTTIITORUL,FACATORUL CERULUI SI A PAMINTULUI,VAZUTELOR TUTUROR SI NEVAZUTELOR. ..... " .Imi pare rau draga OM, dar alta credinta si certitudine nu pot avea.Te rog sa ma ierti, dar aceasta e credinta mea, in vecii vecilor.
Reply With Quote
  #19  
Vechi 21.05.2007, 20:45:59
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de suntunOM
pai asta e buba, nu ai credinta in clarviziune...
Nadejdea mea este TATAL,scaparea mea este FIUL,acoperamintul meu este DUHUL SFANT, TREIME SFANTA,slava TIE !. "CRED INTRU UNUL DUMNEZEU,TATAL ATOTTIITORUL,FACATORUL CERULUI SI A PAMINTULUI,VAZUTELOR TUTUROR SI NEVAZUTELOR. ..... " .Imi pare rau draga OM, dar alta credinta si certitudine nu pot avea.Te rog sa ma ierti, dar aceasta e credinta mea, in vecii vecilor.
Reply With Quote
  #20  
Vechi 21.05.2007, 20:49:20
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de suntunOM
pai asta e buba, nu ai credinta in clarviziune...
Nadejdea mea este TATAL,scaparea mea este FIUL,acoperamintul meu este DUHUL SFANT, TREIME SFANTA,slava TIE !. "CRED INTRU UNUL DUMNEZEU,TATAL ATOTTIITORUL,FACATORUL CERULUI SI A PAMINTULUI,VAZUTELOR TUTUROR SI NEVAZUTELOR. ..... " .Imi pare rau draga OM, dar alta credinta si certitudine nu pot avea.Te rog sa ma ierti, dar aceasta e credinta mea, in vecii vecilor.
Reply With Quote
Răspunde