Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 12.11.2009, 05:24:26
none
Guest
 
Mesaje: n/a
Angry

cat despre bichir nu-l cunosc nu l-am vazut nu stiu nimik mai ales k eu nu urmaresc OTV
Reply With Quote
  #12  
Vechi 12.11.2009, 05:36:01
hmiron hmiron is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.08.2009
Mesaje: 380
Implicit

Citat:
În prealabil postat de none Vezi mesajul
DD a fost este si va fi pt mine un ignorant un ziarist de etnie rroma se vede pe figura lui ca nu e roman si punct.
Nu stiu ce etnie are DD si nici nu-mi pasa, sincer. Ar fi la fel de abject si dac-ar fi ungur sau mexican. Dar nu cred c-ai vrut sa zici ca toti cei de etnie rroma sunt automat ignoranti, nu? Oricum, era vorba de Bichir, nu de DD :)
__________________
User vechi: scrabble.
Reply With Quote
  #13  
Vechi 12.11.2009, 09:53:36
elizabeta elizabeta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.11.2009
Locație: Bucuresti
Mesaje: 711
Implicit

Citat:
În prealabil postat de hmiron Vezi mesajul
Ca si cum nu era de ajuns ca a ajuns mare editor coordonator la foaia "Libertatea", Florian Bichir este la ora acestui mesaj pe OTV, la masa cu Diaconescu, alaturi de un personaj tatuat cu o figura de interlop si care se jura pe mama sa ca pe biscuiti.

Bichir nu mi-a placut niciodata, insa il citeam in Evenimentul Zilei, chiar daca nu eram de acord cu opiniile sale. Dar de cand a decis sa aleaga jegul din presa in defavoarea deontologiei jurnalistice, dispretul pe care i-l port a crescut.

Halal doctorand in teologie.
Mie mi se pare ca este prea intransigent si ca-i lipseste dragostea de semeni. Dar sper sa ma insel...
Reply With Quote
  #14  
Vechi 12.11.2009, 09:57:14
elizabeta elizabeta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.11.2009
Locație: Bucuresti
Mesaje: 711
Implicit

Citat:
În prealabil postat de none Vezi mesajul
DD a fost este si va fi pt mine un ignorant un ziarist de etnie rroma se vede pe figura lui ca nu e roman si punct.
Problema nu e ca s-a nascut (poate) rrom - nu alegem in ce familie sa ne nastem - ci atitudinea lui fata de semeni. Eu asa cred.
Reply With Quote
  #15  
Vechi 12.11.2009, 10:43:26
hmiron hmiron is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.08.2009
Mesaje: 380
Implicit

Citat:
În prealabil postat de elizabeta Vezi mesajul
Problema nu e ca s-a nascut (poate) rrom - nu alegem in ce familie sa ne nastem - ci atitudinea lui fata de semeni. Eu asa cred.
OK, acum am inteles ce-ai dorit sa spui.
__________________
User vechi: scrabble.
Reply With Quote
  #16  
Vechi 12.11.2009, 13:20:36
geo.nektarios's Avatar
geo.nektarios geo.nektarios is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.07.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.357
Implicit

Frati crestini, va rog din suflet sa lasati judecata aproapelui sa nu va umpleti de pacate!!! FORUMUL ORTODOX nu este un forum de BARFE!!!! daca vreti sa fiti niste babe clevetitoare gasiti-va alt forum!!!

CE DOVADA DE CRESTINI DAM???? CE DOVADA DE IUBIRE SI IERTARE DAM??? CE DOVADA DE UCENICI AI LUI HRISTOS DAM???

Amar de judecata noastra ca vom arde in focul iadului!!!!
Reply With Quote
  #17  
Vechi 12.11.2009, 13:35:04
none
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

sa-mi fie cu iertare daca am gresit criticand oamenii acum imi aduc aminte de dl florian bichir doar ca nu-mi suna cunoscut numele e domnul acela cu chelie shi barba era pe la diverse emisiuni cu tematica religioasa scuze pt mesajul cu DD
Reply With Quote
  #18  
Vechi 12.11.2009, 17:55:33
hmiron hmiron is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.08.2009
Mesaje: 380
Implicit

Citat:
În prealabil postat de geo.nektarios Vezi mesajul
Frati crestini, va rog din suflet sa lasati judecata aproapelui sa nu va umpleti de pacate!!! FORUMUL ORTODOX nu este un forum de BARFE!!!! daca vreti sa fiti niste babe clevetitoare gasiti-va alt forum!!!

CE DOVADA DE CRESTINI DAM???? CE DOVADA DE IUBIRE SI IERTARE DAM??? CE DOVADA DE UCENICI AI LUI HRISTOS DAM???

Amar de judecata noastra ca vom arde in focul iadului!!!!
In primul rand, eu nu sunt crestin. Pentru mine a judeca persoane publice nu este un pacat. Oricum, as zice ca nu judec, ci constat. A spune ce cred nu ma face o baba clevetitoare. Forumul ortodox e un forum pe care se discuta tot felul de teme, unele din ele controversate. Daca nu-ti place, cine te forteaza sa intri?
__________________
User vechi: scrabble.
Reply With Quote
  #19  
Vechi 12.11.2009, 18:22:41
elizabeta elizabeta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.11.2009
Locație: Bucuresti
Mesaje: 711
Implicit

Citat:
În prealabil postat de hmiron Vezi mesajul
In primul rand, eu nu sunt crestin. Pentru mine a judeca persoane publice nu este un pacat. Oricum, as zice ca nu judec, ci constat. A spune ce cred nu ma face o baba clevetitoare. Forumul ortodox e un forum pe care se discuta tot felul de teme, unele din ele controversate. Daca nu-ti place, cine te forteaza sa intri?
Lasa-l si tu, si-a spus omul punctul de vedere din perspectiva lui. Crestina. Un pic cam dura, poate, dar asa le vorbea si Sf.Ioan Botezatorul multimilor. De fapt mult mai dur. Intentiile lui sunt bune, sunt convinsa ca n-a vrut sa jigneasca pe nimeni...
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Marele meu pacat: Mancarea Mihailescu-Marin Daniel Generalitati 47 14.04.2011 12:28:54
Marele dom ortodox din Bacau! Legionarul Generalitati 1 12.01.2011 13:27:28
Ce este Sfantul si Marele Mir? un.simplu.gand Mirungerea(Ungerea cu Mir) 3 06.09.2010 21:40:50
Sfantul si Marele Mir Paisie Aghioritul Biserica Ortodoxa Romana 0 30.03.2010 17:33:36
Florian Bichir stilist? partenie Biserica Ortodoxa si Massmedia 5 01.08.2008 14:42:10