Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Mari Duhovnici si predicile lor
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #241  
Vechi 01.02.2011, 00:57:42
gabriel 30 gabriel 30 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 18.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 201
Implicit

[quote=Iulita;331119]
Citat:
În prealabil postat de Iulita Vezi mesajul
Diavolul cand nu mai reuseste sa te atace, te linguseste! Avis amatorilor!!!
Eu nu ma straduiesc sa plac tie, ci Celui care m-a creat! Exploatandu-mi creierul incercand sa ma obosesti, de fapt, ti-ai exploatat stradaniile de a implosca cu noroi, o persoana cu bune intentii.[/QUOte
"..Intoarca-se indata rusinati cei ce-mi graiesc mie: "Bine, bine!"...."
Chiar sa stii ca m-am cam rusinat de ce am spus....poate (sigur..) ca am exagerat si eu destul de mult....O sa ma poti vreodata ierta....?
Reply With Quote
  #242  
Vechi 01.02.2011, 01:00:42
flyboy flyboy is offline
Member
 
Data înregistrării: 03.06.2010
Mesaje: 32
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iulita Vezi mesajul
de la Pr. Pomohaci?
da. de la Pr. Cristian daca ai luat canon?
Reply With Quote
  #243  
Vechi 01.02.2011, 01:03:07
Iulita Iulita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.02.2010
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 149
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gabriel 30 Vezi mesajul
Nu am avut niciodata intentia de a-ti exploata creierul,si in ciuda parerii tale atat de drastice despre mine (ma asemeni cu Diavolul..:)) ),nu ma supar,si imi mentin parerea de la postarea mea de mai sus vizavi de tine. Imi esti simpatica,si nu am intentia de a te lingusi,cum zici tu.Nu stiu de ce,dar mi-o mentin.Pentru ca am inceput sa te cunosc (macar 1% ..) si deci am inceput sa te inteleg. Si nici nu cred ca ti-am cerut vreodata sa te straduiesti sa imi placi mie.De unde ai mai scos si asta.....?
Ipotizez, din impresiile lasate in postarile tale privind persoana mea, n-am scos-o de nicaieri.Si nu am afirmat ca te asemeni cu diavolul, chiar daca am spus ca esti un sarpe prefacut,sau ca esti haios si ironic.M-am referit la diavolul, care te-a folosit pana acum sa ma improsti cu noroi.
Reply With Quote
  #244  
Vechi 01.02.2011, 01:07:29
Iulita Iulita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.02.2010
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 149
Implicit

[quote=gabriel 30;331123]
Citat:
În prealabil postat de Iulita Vezi mesajul

Chiar sa stii ca m-am cam rusinat de ce am spus....poate (sigur..) ca am exagerat si eu destul de mult....O sa ma poti vreodata ierta....?
Sigura ca da, cu toata dragostea.
".....La Tine am scapat, Invata-ma sa fac voia Ta, ca Tu esti Dumnezeul meu. Duhul Tau cel bun ma va povatui la pamantul dreptatii. Pentru numele Tau, Doamne, daruieste-mi viata. Intru dreptatea Ta, scoate din necaz sufletul meu......"
Reply With Quote
  #245  
Vechi 01.02.2011, 01:12:31
gabriel 30 gabriel 30 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 18.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 201
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iulita Vezi mesajul
Ipotizez, din impresiile lasate in postarile tale privind persoana mea, n-am scos-o de nicaieri.Si nu am afirmat ca te asemeni cu diavolul, chiar daca am spus ca esti un sarpe prefacut,sau ca esti haios si ironic.M-am referit la diavolul, care te-a folosit pana acum sa ma improsti cu noroi.
Nu m-am referit la persoana ta,pentru ca nu te cunosc,m-am referit doar la unele dintr-e ideile tale,atat. Da,recunosc inca o data ca poate nu am facut nici eu afirmatiile cele mai potrivite si ca Al' rau a avut o oarecare influenta.E posibil. Si dupa cum ai observat si tu,postarile mele nu imi apartin atat mie cat Diavolului care m-a folosit.Deci nu arunca toata vina asupra mea.Poate 10% sunt si eu de vina recunosc,dar restul ii apartine lui.Si acum,ca mi-am revenit intr-o oarecare masura si am iesit de sub influenta lui malefica,nu trebuie decat sa te rogi pentru mine sa raman asa...
Reply With Quote
  #246  
Vechi 01.02.2011, 01:13:19
Iulita Iulita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.02.2010
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 149
Implicit

Citat:
În prealabil postat de flyboy Vezi mesajul
da. de la Pr. Cristian daca ai luat canon?
Nu, pentru ca nici nu m-a spovedit. Am cerut sa ma spovedesc la dansul, dar n-a vrut.
Reply With Quote
  #247  
Vechi 01.02.2011, 01:13:44
flyboy flyboy is offline
Member
 
Data înregistrării: 03.06.2010
Mesaje: 32
Implicit

atunci de ce zici alba si neagra despre parintele? abia dupa ce iei canon incep sa ti se deschida ochii si sa gasesti rezolvare la problemele tale. crede-ma fiindca stiu asta fiindca am trecut prin asa ceva
dar acum o intrebare: daca parintele e pe calea gresita atunci cum se explica ca atunci cand mergeam la mosuni,in timpul canonului, am visat demoni care voriau sa ma opreasca sa ajung acolo? Din moment ce eu's pe calea gresita ei de ce ar vrea sa ma opreasca?

Last edited by flyboy; 01.02.2011 at 01:30:50.
Reply With Quote
  #248  
Vechi 01.02.2011, 01:18:35
Iulita Iulita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.02.2010
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 149
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gabriel 30 Vezi mesajul
Nu m-am referit la persoana ta,pentru ca nu te cunosc,m-am referit doar la unele dintr-e ideile tale,atat. Da,recunosc inca o data ca poate nu am facut nici eu afirmatiile cele mai potrivite si ca Al' rau a avut o oarecare influenta.E posibil. Si dupa cum ai observat si tu,postarile mele nu imi apartin atat mie cat Diavolului care m-a folosit.Deci nu arunca toata vina asupra mea.Poate 10% sunt si eu de vina recunosc,dar restul ii apartine lui.Si acum,ca mi-am revenit intr-o oarecare masura si am iesit de sub influenta lui malefica,nu trebuie decat sa te rogi pentru mine sa raman asa...
"Ideile mele" sunt traite de sufletul meu. Si daca facem voia diavolului, vina este doar a noastra, si nu doar "poate 10%", ci in totalitate. Si restul, din ce-ai scris putin mai sus, simt ca ma iei peste picior.
Reply With Quote
  #249  
Vechi 01.02.2011, 01:22:09
Iulita Iulita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.02.2010
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 149
Implicit

Citat:
În prealabil postat de flyboy Vezi mesajul
atunci de ce vorbesti in necunostinta de cauza?
Adica? Ce vrea sa insemne faptul ca nu m-am spovedit la dansul cu afirmarea ta, si anume, ca vorbesc in necunostiinta de cauza?
Reply With Quote
  #250  
Vechi 01.02.2011, 01:27:04
gabriel 30 gabriel 30 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 18.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 201
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iulita Vezi mesajul
"Ideile mele" sunt traite de sufletul meu. Si daca facem voia diavolului, vina este doar a noastra, si nu doar "poate 10%", ci in totalitate. Si restul, din ce-ai scris putin mai sus, simt ca ma iei peste picior.
Simti gresit .Nu am intentia de a te lua peste picior.De ce emiti judecati inainte sa ai intai o confirmare...? Nu m-am gandit la a te lua peste picior.Mi-am spus doar parerea.Fa totusi o diferenta intr-e a face voia Diavolului si a fi sub influenta lui.E o mare diferenta. A-i face voia inseamna a face totul in cunostinta de cauza tot timpul,fara oprire. A fi sub influenta inseamna a-i face voia doar un anumit timp,pana ce Dumnezeu permite trezirea.Eu doar am fost sub influenta,atat si nimic altceva.Dar m-am trezit....deci pot spune ca marea majoritate a vinei pt ce am scris o poarta el,nu eu.Si eu si tu si oricine ne putem lasa voit sau nevoit influentat de cel rau la un moment dat.Important este sa ne revenim cat mai repede......
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Cristian Pomohaci si Vasile Marcus ,ce parere aveti despre muzica lor? tigerAvalo9 Generalitati 53 30.08.2017 11:36:24
Despre parintele Cristian Pomohaci mela me Generalitati 85 30.04.2013 18:51:43
A murit Cristian Paturca antiecumenism Generalitati 43 26.01.2011 20:26:11
Cristian Pomohaci maxx2000ro Generalitati 14 05.05.2010 13:54:24
Cristian pomohaci catalinabalhui Stiri, actualitati, anunturi 2 20.07.2009 19:32:37