Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #291  
Vechi 19.01.2012, 13:08:50
Lucian008's Avatar
Lucian008 Lucian008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.12.2011
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.204
Implicit

Citat:
În prealabil postat de lore86 Vezi mesajul
Maria, cred ca voi sunteti doi oameni care vb aceeasi limba.Doar ca momentan nu va intelegeti.Amandoi spuneti acelasi lucru.
Lucian a subliniat"civilizatia" romanilor de a face 1-2 copii, comparativ cu normalitatea tiganilor de a face 5-6.
In privinta asta, romanii ar trebui sa mediteze la cuvantul :"civilizatie." si sa ajunga la normalitatea pe care o invata Biserica si culmea, o practica tiganii.
Nu are rost sa va risipiti energia cu amanunte....tehnice.
Multumesc. :)
__________________
Preasfântă Născătoare de Dumnezeu, mântuiește-ne pe noi.
  #292  
Vechi 19.01.2012, 13:43:49
TunsDiana
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de maria32 Vezi mesajul
eu una nu inteleg intrebarea... poate sunt eu prea obosita, dar poate o reformulare ar fi binevenita.
Sincer, nici eu nu o inteleg, ar trebui sa fiti umpicutz mai specific
  #293  
Vechi 19.01.2012, 13:50:13
Lucian008's Avatar
Lucian008 Lucian008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.12.2011
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.204
Implicit

Citat:
În prealabil postat de TunsDiana Vezi mesajul
Sincer, nici eu nu o inteleg, ar trebui sa fiti umpicutz mai specific
Se refera la faptul ca anumite tratamente preferentiale pentru unii nu ar trebui sa ne intereseze pe noi in calitate de crestini. Hristos ne spune sa intoarcem obrazul. Pe noi ar trebui sa ne intereseze calea noastra spre mantuire si nu avantajele de care beneficiaza ceilalti.
__________________
Preasfântă Născătoare de Dumnezeu, mântuiește-ne pe noi.
  #294  
Vechi 19.01.2012, 14:53:30
TunsDiana
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Lucian008 Vezi mesajul
Ba nu sunt discriminatorii. E normal. Sunt o categorie destincta. Si nu vorbim de etnie. Si ei trebuie integrati in societate. Daca le vom oferi sanse "egale" nu vom ajunge la nici un rezultat. Cand scoala a devenit gratuita, nu s-a gandit nimeni si la ei. Au fost lasati in "legea lor". Romanii erau majoritatea zdobitoare. Ei reprezentau un procent insignifiant. Dar in timp ce romanii s-au "civilizat" si au inceput sa faca 1-2 copii, ei au ramas la stadiul de a face 5-6. Si asa a crescut proportia lor. Si acum nu mai sunt de ignorat. Daca nu se va aplica acest tratament "discriminatoriu" in favoarea lor de suverit va avea intreaga societate.
Si asta era o discutie teoretica. Nu exista locuri de munca special pentru tigani. Locuri la institutiile de invatamant da, dar nu pentru angajare.

PS: Acum am vazut. Am 666 de mesaje. Ce o insemna? =))))))
O pura coincidenta!

Tin sa va contrazic. Si cand se fac anunturi se spune Bursa locurilor de munca pentru rromi, deci exista!

Parerea mea ca toti suntem rasisti intr-o mica sau mare masura, diferenta e ca unii recunosc si altii se ascund.

In teorie, toate sunt frumoase, practica ne omoara....
  #295  
Vechi 19.01.2012, 14:57:56
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovivi Vezi mesajul
Cică s-au dus în piața Universității: Ponta și Antonescu, Boc și Băsescu, Iliescu și Felix d'Jabba și Isărescu și ceilalți și cu toți împreună au cântat:.. viceversa vicentoarsa viceglobul pământesc.

Hahahahhhaaaaa.... :)))))))))


Ps:Nu există niciun glob pământesc!
Am impresia că voi n-ați înțeles poanta...

Nu e grea... sigur există pe undeva.

Hai pretenaș... mili-mili-Ion, bate la păcătele adică la păcănele și o să pricepi.

Last edited by vsovivi; 19.01.2012 at 15:01:17.
  #296  
Vechi 19.01.2012, 16:41:41
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Privesc la televizor,la aceasta mascarada de miting a fostilor comunisti,cu oameni platiti adusi cu autocare si microbuze si imi dau seama ca asistam la niste manipulari de proportii si fara precedent in Romania...Dumnezeu si Maica Domnului sa ne aiba in paza!
Sa ne rugam pentru tarisoara noastra pentru ca are mare nevoie de asta!
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share
  #297  
Vechi 19.01.2012, 17:09:32
Magda M. Magda M. is offline
Member
 
Data înregistrării: 25.06.2011
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 73
Implicit

http://www.razbointrucuvant.ro/recom...romania-video/

Tot Parintele Parvu, despre proteste.
  #298  
Vechi 19.01.2012, 18:12:23
guardian knight's Avatar
guardian knight guardian knight is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.02.2011
Locație: Cluj-Napoca
Mesaje: 897
Implicit

Citat:
În prealabil postat de TunsDiana Vezi mesajul
Italienii nu sunt in masura sa judece faptele noastre. Tocmai ei care au comis atatea crime prin celebra mafie.

Si tiganii nostri au facut destule, oricum nu se compara cu cate au facut mafiotii, atat in Italia cat si in Statele Unite.

Partea de vina sa o recunoasca tiganii, noi ca romani nu avem de ce sa ne simtim vinovati pentru faptele lor, fiecare sa raspunda pentru faptele sale.
foarte corect !!!
  #299  
Vechi 19.01.2012, 18:34:20
guardian knight's Avatar
guardian knight guardian knight is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.02.2011
Locație: Cluj-Napoca
Mesaje: 897
Implicit Guvernul usl din umbra !!!

DRAGI TOVARSI EU SUNT MAZARE,MARE FAN AL LUI FIDEL , SI PORT PE CAP O BASCA DE REVOLUTIONAR BOLIVIAN !

DORESC SA PREIAU PUTEREA PRIN ORICE MIJLOACE,PENTRU A AJUNGE LA CIOLAN EU SI GASCA MEA ,CARE AM FLAMANZIT PREA TARE DE CAND RABADAM DE FOAME IN OPOZITIE !!!

VA GARANTEZ CA VOI FACE UN GUVERN PE CINSTE ,PLIN DE BASTANI PSD-ISTI SI DIN PARTIDU LU DOMNU FELIX MOTANU-VOICULESCU !!!

1). PRIM MINISTRU---- JURISTUL PONTA, COPILOT DE RALIU, DECI CAPABIL SA CONDUCA SI O TARA

2).MINISTRU DE JUSTITIE----NEA' BOMBONEL, ALIAS ADRIAN NASTASE.,CEL PLIN DE OUA SI DE...CASE !!!

3). MINISTRU DE INTERNE----NEA' VANGNELIE MAREAN,CEL NEGRU CA DOS DE LIGNEAN, HAVELOS BAHTALOS RRRROMALESS !

4). LA SANATATE IL PUNEM PE DOCTORU' CIOMU, DOAR EL STIE DE UNDE SA TAIE PENTRU REFORMA SPITALELOR !!!

5). LA CULTURA SI CULTE VOI FI CHEAR EU, MAZARE,CA IO UMBLU PRIN LUME SI CUNOSC MULTE CULTURI !!!

6) LA ECONOMIE, PE DOM' PROFESOR DOCTOR DE ECONOMIE IN FINANTE NEA' DANUZ voiculescu,alias FELIX MOTANU, CUNOSCUT !!!


MAI VRETI...??? OAMENI AVEM, TOTI UNU SI UNU !!!

JOS, BASESCU, ALEGERI ANTICIPATE !!!
  #300  
Vechi 19.01.2012, 20:05:24
mihailt mihailt is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.198
Implicit

PDLul a vrut sa o coopteze pe dna Oana Zavoranu in PDL in 2008:
http://www.ziare.com/oana-zavoranu/s...de-pd-l-426359
:))
Cine rade la urma,rade mai bine.
__________________
"și dacă orb pe orb va călăuzi, amândoi vor cădea în groapă." - nu luati de bun tot ce scriu eu.

Last edited by mihailt; 19.01.2012 at 20:08:09.
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Comunicatul BOR referitor la protestele romanilor maria32 Generalitati 7 23.01.2012 01:52:10
apropo' de increderea in Dumnezeu si in noi Mirela0110 Generalitati 15 11.11.2011 15:45:57
Despre pedeapsa capitala ! cristiboss56 Stiri, actualitati, anunturi 14 20.03.2011 01:47:38
Pedeapsa capitala Dia20_diana Eutanasia 82 21.01.2011 23:14:24
Apropo de conspiratii The_Fallen Generalitati 44 22.06.2010 00:42:13