Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Tainele Ortodoxiei > Nunta
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #31  
Vechi 03.01.2010, 19:53:04
AndruscaCIM's Avatar
AndruscaCIM AndruscaCIM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.08.2009
Locație: Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.750
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Daniela87 Vezi mesajul
Pai si eu simt uneori ca trebuie sa fac asta.... Dar ce o sa fac dupa? Cum o sa pot trai cu regretul ca nu am facut tot posibilul sa se intoarca, sa fie credincios? Cum o sa pot trai cu gandul ca (desi a avut intotdeauna inclinatie sa faca tot felul de "afaceri", i-au placut distractiile si nu ii placea la biserica) in loc sa il sprijin si sa il ajut sa fie altfel l-am impins si mai tare in pacate si in bratele altora? Cum o sa pot sa imi iert toate astea? NU STIU!

De nu o sa se intoarca la mine...asta e. Dar as vrea macar sa se intoarca la Dumnezeu ca e mai important de o mie de ori decat impacarea noastra...
Sa iti ajute Dumnezeu sa reusesti sa il intorci la credinta!

Mie mi se pare totusi ca te sacrifici in van, sincer, si probabil motivul e doar faptul ca inca il iubesti in ciuda tuturor defectelor care il caracterizeaza.

Ai spus ca intotdeauna a fost asa cum e acum, pot sa te intreb de ce te-ai maritat cu asa un om, dar acum afirmi ca tu l-ai impins " spre ceea ce era dintotdeauna"?

Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #32  
Vechi 03.01.2010, 23:40:26
Daniela87 Daniela87 is offline
Member
 
Data înregistrării: 05.11.2009
Mesaje: 42
Implicit

Nu am zis ca a fost intotdauna asa... I-au placut banii si afacerile si foarte influentat de prietenii pe care ii are acum. Spun ca l-am impins mai mult spre viata asta pt ca la inceput mergea la biserica, mergea la spovedit desi ca orice om avea defectele lui... Eu l-am judecat pt toate si mai mult m-am indepartat si eu de credinta si nu i-am fost un exemplu bun... A vrut sa ne impacam si sa o luam de la inceput acu vre-un an si eu nu am vrut, apoi m-am intors eu dar era prea tarziu... Of Doamne, sper sa vad o schimbare in curand ca mult nu mai rezist asa. Suntem amandoi in tara acum, in acelasi oras si mi se aduc la cunostinta toate "cararile" lui, s-a vopsit rosu acum in cap... nu il mai recunosc. Sa mai fim impreuna nu prea mai sper, dar macar sper sa isi revina, sa fie macar un om la locul lui... Tare va multumesc pt sfaturi si vorbe bune, pomeniti-ne si pe noi in rugaciunile voastre ca avem nevoie, o sa fac si eu acelasi lucru pt toti cei care au nevoie.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Casnicie pe cale de destramare eduard40 Nunta 63 06.09.2010 09:06:24
Modele de casnicie glykys Nunta 63 17.11.2009 07:58:27
Despre casnicie Laurentiu Generalitati 21 13.09.2007 16:13:51
Casnicie curata nicoleta34 Nunta 35 03.07.2007 21:53:44
mandria si orgoliul in casnicie cristy Nunta 12 20.05.2007 15:59:21